Radio
Online
Повiдомити новину

Мистецтво нескорених: як арттерапія допомагає захисникам відновлюватись після бойових дій (ВІДЕО)

Мистецтво - те, що допомагає відволіктись від жахливих спогадів та дати волю емоціям. Стан, в якому перебувають військові після повернення з зони бойових дій часто може призвести до самогубства. Аби допомогти бійцям швидше адаптуватись до життя поза війною, у одному із шпиталів Рівненщини щотижня проводять заняття із малювання. Ті, хто проходять реабілітацію, кажуть: арттерапія чи не єдине, що робить їхнє життя яскравішим.

Микола перебуває на реабілітації у рівненському шпиталі ветеранів війни із 2 грудня. Військовий отримав поранення під час виконання бойового завдання на білоруському кордоні. Пригадує, коли приїхав сюди, не міг навіть самостійно підійматись, тепер поступово вчиться ходити заново. Щотижневі заняття з арттерапії відвідує регулярно. Каже: це чи не єдине, що втамовує біль.

Відбитки війни для кожного виглядають по-різному. Для наших військових, що повертаються із зони бойових дій, шрами не лише фізичні. Глибоко в думках, їх переслідують спогади про вічні обстріли та загибель побратимів. Арт-терапевти кажуть: щоразу тут панує особлива атмосфера.

Що зобразити на полотні, бійці обирають самостійно. Кожен з них вкладає у картину особисте значення. Вперше на заняття із арттерапії прийшов і Сергій. Чоловік отримав осколкове порання у ногу на Донеччині, рятуючи життя військового медика. Каже: обраний ескіз нагадує йому про сім'ю.

Готові роботи хлопці можуть або залишити собі, або ж продати на аукціонах чи ярмарках закордоном. Усі виручені звідти кошти передають на потреби побратимів. Водночас, аби продемонструвати суспільству унікальні роботи наших захисників та показати, як творчість здатна зцілювати та поступово повертати їх до нормального життя, обласна влада ініціювала виставку "Мистецтво Нескорених".

Після першопоказу робіт на сесії влада області планує зробити цю виставку пересувною, аби усі охочі могли безкоштовно побачити та відчути роботи наших захисників.

Читайте також: