Radio
Online
Повiдомити новину

«Ми просимо справедливості», - рівняни протестують під ОДА

Різке зростання ціни на теплопостачання викликали у Рівному значний суспільний резонанс. Тож вранці під стінами Рівненської облдержадміністрації зібралися незгідні з політикою держави у сфері теплопостачання. Адже високі тарифи є практично непідйомними для населення, а центральна влада фактично самоусунулась від вирішення цієї проблеми. 

Разом із рівнянами на мітинг до ОДА прийшли й міський голова Рівного Олександр Третяк, секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян та депутати Рівненської міської ради від усіх ключових фракцій. 

Мітингарі принесли голові Рівненської облдержадміністрації Віталію Ковалю вимоги до Президента та Кабінету міністрів. Адже саме Коваль представляє центральну владу країни на Рівненщині і є водночас представником партії “Слуга народу” у Рівненській міській раді.

Люди, які прийшли на мітинг запевняють: розуміють, що економічно затверджені тарифи виправдані. Але водночас, якщо люди їх платитимуть, то опиняться за межею бідності. Тож люди у розпачі і чекають допомоги від держави. 

"Запропонований урядом Меморандум пропонує зберегти старі занижені тарифи, а різницю вартості тарифу на опалення, фактично нестачу грошей - повністю перекласти на місцеві бюджети. Для Рівного ця різниця в тарифах непідйомна. Фактично бюджет розвитку міста зникає. Створюється загроза, що в наступні роки в громаді буде недофінансування освіти і медицини, скоротяться програми муніципального розвитку, зупиниться громадський бюджет. Без цих коштів ми не зможемо реалізовувати інфраструктурні об’єкти, покращувати благоустрій, здійснювати заміну мереж, капітальні ремонти - говорить міський голова Рівного Олександр Третяк. - Ми сьогодні маємо перед собою завдання: з одного боку захист людей в холодну пору, а з іншого - збереження міського бюджету розвитку. Нам буде важко знайти навіть частину коштів для того, щоб перекрити різницю в тарифах і врятувати від холоду людей. Ми готові перенаправити частину коштів і компенсувати різницю, але залишити місто без перспектив не те щоб розвитку, але нормальної життєдіяльності ми теж не можемо!"

Таким чином, центральна влада мусить піти назустріч і теж шукати кошти на компенсацію зростання тарифів, виділяти субвенції для громад, як це зробила Рівненська міська рада. 

"Спільними зусиллями будемо до останнього відстоювати інтереси рівнян, боротися за кожну гривню у тарифі. Я, як інші наші депутати багато спілкуюсь з простими людьми, для них такий стрімкий ріст вартості опалення дорівнює бідності. Якщо ми в міській раді дійшли консенсусу всіх фракцій і готові задіяти всі наші резерви коштів, аби простим людям допомогти, то держава чомусь від проблеми відгороджується. Я чесно не знаю, як це пояснити людям коли вони запитують чому уряд не вжив жодних заходів. Рівнерада вже підготувала проєкт рішення про скасування підвищення тарифів, які прийняв виконком, вже напрацьовуємо механізм компенсацій знімаючи гроші з наших комунальних підприємств і закладів, щоб хоч якось ще зменшити вартість опалення для людей - наголошує секретар Рівнеради Віктор Шакирзян. – Але справедливо буде якщо рівнянам допоможуть і на рівні державного бюджету. Поки виглядає так, що доля рівнян у столиці нікого не обходить, а на першому місці стоїть політика."

 

Читайте також: