Radio
Online
Повiдомити новину

"Медицина без зарплатні - ганьба владі": у Вараші мітингують медичні працівники

Близько двох сотень людей, медики місцевої лікарні, вийшли на акцію протесту під стіни міської ради, через те, що з червня не мають грошей на зарплатню. 

Про це повідомляє suspilne.media.

"Суспільному начальник СМСЧ №3 м.Вараш Олександр Коцюбинский розповів, що державний заклад опинився у підвішеному стані, бо зараз якраз триває процес передачі їх – місту. Депутати міськради підтримали їх програмою і передбачили фінансування на квітень, травень, червень, але дали гроші лише на два місяці", - йдеться у повідомленні.

"Нам потрібна загальна сума на утримання закладу і зарплату – 5 млн 166 тис на червень. По економії фонду частково зміг виплатити аванс, а на зарплату в закладу немає грошей, не можемо в повні мірі забезпечити оплату медикаментів, послуг і так далі. Комунальні –місто оплачує", – розповів Олександр Коцюбинський.

Надалі медикам потрібно 4,5 мільйона гривень щомісяця. Олександр Коцюбинський пояснює, що Кабмін передбачив підтримку закладів на перехідний період й область цю субвенцію отримала.

"Але нам їх не розподілили і виходить, що місто і голова не хоче виплачувати на цей і наступний місяць, оскільки вважає, що провинна бути субвенція. А область теж не дає, вважаючи, що це не для наших закладів, у них є свої, яким потрібні ці кошти. Колектив не може змиритися.", – сказав начальник медсанчастини Вараша.

У зв'язку з відсутністю фінансування медчастини депутати просили терміново скликати сесію. Напередодні секретар Вараської міськради Олександр Мензул на сторінці у Facebook написав, що мер Вараша не готовий виділяти гроші на СМСЧ №3, але депутати знайшли фінансування медиків на два місяці. Результат залежить від голосування.

Фото: suspilne.media Читайте також:

COVID-19 на Рівненщині: 35 нових інфікувань, ще 425 підозр перевірять

Читайте також: