Radio
Online
Повiдомити новину

Майстриня з Вінниці розписує стіни рівненського органного залу (ВІДЕО)

Подих сучасного в минуле. У Рівненській обласній філармонії вперше за 36 років роблять ремонт. Аби оновити приміщення, не забувши про історію, його вирішили ще й розписати. На якому етапі творчий процес, - знає Іванна Власюк. 

З аварійного стану - у благородний хол готичного стилю. Рівненський органний зал отримав друге життя. І все це завдяки рукам дизайнерки Олени Фещук. Вона безкоштовно взялася відновити готичну ліпнину та розписати орнаментами приміщення, де панує відголос класичної музики. Адже у цей хол відвідувачі потрапляють перед концертом. 

"Для того, щоб створити ці орнаменти і вибрати їх із всесвітньої готики і перенести їх в еклектичну будівлю і в 21 століття. Це треба було передивитися дуже багато інформації. І ще дуже важливий момент, що у нас розписи, а наприклад в Нотр-Дамському соборі - це все в ліпнині виконано," - каже дизайнерка Олена Фещук.

Дизайнерка зізнається, створювати мистецький простір у органному залі їй цікаво. Адже це те місце, де їй дозволяють втілювати усі творчі задуми. А особливості додає і те, що часто процес розпису стін доповнюють звуки органу. 

"Мені дуже подобається органний зал, як будівля. І я як людина, не корінна рівнянка, я з Вінниці родом. Ми на всі історичні будівлі дивимося на історичні місця свіжим поглядом, що дуже важливо."

Ремонтні роботи розпочали більше місяця тому. За цей час встигли змінити колір стін з бежевого на темно-червоний. Також прикрасили старовинні дзеркала ліпниною з готичними візерунками. Нині дизайнерка займається розписом стін. Кольори для приміщення обирали так, аби вони зберегли ту ж атмосферу, яка була у будівлі. А це коричневий, золотистий, сріблястий і червоний. Не оминули увагою і зелений, саме його Олена Фещук називає кольором органного залу.

"Він асоціюється у багатьох людей з органним залом. Адже дизайн - це робота для людей. В  історичній будівлі є вже якісь архетипи, бо люди сюди ходять роками, діток водять і у них є певні асоціації."

За словами керівниці Рівненської обласної філармонії, будівля не знала, що таке ремонт понад три десятки років. А оновлене приміщення даватиме можливість ще більше активізувати життя органного залу.

"У нас є дуже цікавих потаємних кімнат в органній залі, на горі. І ми можемо там робити і музей, тому що ви знате будівля унікальна. Вона має унікальну історію. Це костел Св.Антонія 19 століття, який збудував Казимир Любомирський,  і ми хочемо, щоб наша будівля була відкрита для туристів," - каже керівниця Рівненської обласної філармонії Елеонора Стеценко.

Крім того, серед цікавинок, які хочуть втілити у органному залі, -  кав'ярня та картинна галерея. Але поки на це немає фінансування, ідеї залишаться лише ідеями. 

Читайте також: