Radio
Online
Повiдомити новину

Коронавірус повертається: як стрімко зростає кількість хворих на Рівненщині (ВІДЕО)

Хвороба про яку усі забули, знову нагадала про себе. На Рівненщині почала збільшуватися кількість хворих на Covid-19. За словами медиків, періодично вони навіть фіксують летальні випадки захворювання. Хоч нині ситуація далека від критичної, медики все ж радять подбати про своє здоров'я заздалегідь.

Ковід повертається. Минулого тижня від цієї небезпечної хвороби у ВолодимИрці померла невакцинована жінка. Війна змістила увагу з цієї недуги на себе. А українці в мережі навіть почали жартувати про те, що ми перша держава, яка змогла вилікувати ковід у всьому світі.

Втім насправді коронавірус нікуди не зникнув. Дані оприлюдненні центром контролю та профілактики хвороб, свідчать про зворотнє. Нині кількість хворих навпаки зростає. Для порівняння: за 27-й тиждень 2022 року на Рівненщині було зареєстровано лише 11 підтверджених випадків, за 28-й - 21 , за 29 -41, а за 30-й кількість хворих налічувала вже 69 осіб.

Наразі в нас ситуація, поки що як в міжсезонний період стабільна, реєструються поодинокі випадки, але не слід цим захоплюватися настільки Поки, що ця ситуація не викликає звичайно, такого занепокоєння, але не слід забувати, що в нас скоро поччнеться сезонний період. Летальні випадки так само, вони є, їх набагато менше, оскільки хворих зараз не так багато, - Уляна Фісянчук лікарка-епідеміолог

За словами лікарки-епідеміолога найчастіше помирають ті, хто має супутні захворювання з боку серцево-судинної чи дихальної системи, нирково-видільної системи, а також невакциновані. Наразі за усіма показниками Рівненщина знаходиться на межі зеленої зони, втім медики прогнозують, що новий пік захворюваності варто очікувати вже у жовтні. А тому закликають людей вакцинуватися.

Темпи вакцинації впали після 24 лютого, але актуальність вакцинації ні в якому разі не впала, навпаки зросла. Враховуючи, що у нас є і місця масового перебування людей, і те, що люди зараз багато переміщаються, переїзджають, і є загроза і ковіду і інших вакцинокерованих інфекцій, ми говоримо про те, що вакцинуватися потрібно, - Олена Гандзюк заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони населення

Хоч на Рівненщині і працюють усі пункти вакцинації, нині через те, що фокус населення змістився зовсім на інші проблеми, вони пустують. Про черги, які спостерігалися тут осінню та зимою минулого року ніхто вже навіть не згадує. Втім за словами заступниці директора департаменту цивільного захисту та охорони населення, вони поступово нарощують темпи вакицнації.

Вже ви знаєте друга бустерна доза, ми починаємо вже колоти і другу бустерну дозу. В нас працюють абсолютно усі пункти вакцинації, це 146, в нас є 48 мобільних бриад, але в основному відбувається вакцинація в пунктах вакцинації, в нас є центр один вакцинації, який лишився в діагностичному центрі, і ми помаленьку нарощуємо темпи і в нас щодня вакцинується 500-600 осіб від ковід-19, - Олена Гандзюк заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони населення

За словами медиків, краще провакцинуватись зараз, адже організм встигне набути захисних властивостей від ковіду. Тим паче, що вакцини нині достатньо, а у разі зростання захворювань на коронавірус, в Міністерстві охорони здоров’я допускають повернення ковідних обмежень.

Читайте також: