Radio
Online
Повiдомити новину

Коронавірус COVID-19: Рівненщина у підвищеній готовності

Про епідситуацію та готовність медичних закладів Рівненщини до прийому хворих з підозрою на коронавірус йшлося під час брифінгу у Рівненській ОДА.

Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА Як повідомив перший заступник голови ОДА Сергія Подолін, Рівненщина готова до протидії поширенню коронавірусу. В області діє штаб, до якого увійшли медики, рятувальники, прикордонники та поліція. «Лікарі готові надавати всю необхідну медичну допомогу пацієнтам, усі мають чіткий план дій, поінформовані про те, що робити у випадку фіксації COVID-19. Ми тримаємо ситуацію під контролем. Разом з тим, суспільно відповідальним має бути кожен громадянин», - наголосив Сергій Подолін. У лікарнях Рівного та Сарн є інфекційні бокси, виділені спеціально на випадок підозри на COVID-19. За необхідності госпітальну базу розширять і задіюватимуть усі інфекційні відділення в районах. До надання допомоги можуть бути залучені 634 медпрацівники. Всі заклади охорони здоров’я мають необхідний запас засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів. Затверджено дві спеціалізовані екстрені бригади медичної допомоги для транспортування до визначеної госпітальної бази. «На сьогодні у міській лікарні Рівного перебуває студент із Чернівців, який, маючи симптоми вірусної хвороби, зателефонував на «гарячу» лінію управління охорони здоров’я.  Ми чітко відпрацювали за алгоритмом. Аналізи відправили у лабораторію Центру громадського здоров’я у Київ», - розповів заступник начальника управління охорони здоров’я Олег Вівсянник.
Номер «гарячої» лінії охорони здоров’я (0362) 26-67-34. Номер цілодобової «урядової телефонної лінії» 15-45.
Як розповіла керівниця обласного Центру громадського здоров’я Олена Гандзюк, до групи ризиків ураження коронавірусом відносяться люди старшого віку та працівники сфери обслуговування – медики, поліція, прикордонники. Серед таких і подорожуючі, які повертаються із країн, де зафіксовані випадки  COVID-19. «Одразу після повернення в Україну перше, що треба зробити, це зателефонувати до свого сімейного лікаря. Він порадить наступні кроки. Також відпрацьовується механізм самоізоляції», - зазначила  Олена Гандзюк. В аеропорту Рівного та на кордоні з Білоруссю обстежують усіх подорожуючих людей на наявність високої температури. На фото - демонстрація температурного скринінгу. «Обласна адміністрація виділила 20 безконтактних термометрів. Така кількість є достатньою. Люди, в яких за результатами скринінгу буде виявлено підвищену температуру тіла – більше 38 градусів та інші ознаки захворювання, направлятимуться на додаткове медичного обстеження», - розповів начальник відділу прикордонної служби «Рівне-аеропорт» Олександр Бортник. Щодня прикордонники Рівненщини обстежують близько 1000 подорожуючих. На сьогодні жодної людини із високою температурою на кордоні не зафіксували. Фахівці обласного лабораторного центру розповіли, що епідеміологи готові працювати в осередках вогнищ, для медиків були організовані відповідні навчання.

Читайте також: