Radio
Online
Повiдомити новину

Коли закриють підприємство, яке не дає жити мешканцям Північного у Рівному? (ВІДЕО)

Не минуло і пів року. 28 вересня відбулось засідання комісії техногенно-екологічної безпеки Рівного, на якій зобов'язали місцеве підприємство, що, на вулиці Будівельників 3А, припинити свою роботу. Мешканці Північного декілька років скаржились на нестерпний сморід, причиною якого була діяльність приватної структури. Комісія Рівнеради з'ясувала, що підприємство взагалі немає необхідних дозволів на здійснення діяльності. Згідно рішення, промислова діяльність повинна бути зупинена, до отримання усіх необхідних дозвільних документів. 

Говорили, балакали, просили і плакали. Про жахливий сморід на вулиці Волинської Дивізії у Рівному люди заговорили ще 2 роки тому. Наприкінці липня цьогоріч, мешканцям Північного увірвався терпець і вони звернулись до телеканалу ITV з проханням допомогти у вирішенні цієї проблеми. Ми знайшли підприємство яке і є джерелом смороду. Тоді власник компанії, що займається виготовленням тваринних кормів ТОВ "ЕКО ЄВРОАЛЬЯНС", запевняв - промислові викиди та нестерпний запах не лише від їхньої діяльності, адже поруч є інші підприємства. Та й сморід ніби не критичний. Однак мешканці будинків це спростували. За їх словами, сморід саме через діяльність "ЕКО ЄВРОАЛЬЯНС". Та як нам повідомили у департаменті екології, владнати проблему смороду під час воєнного стану - неможливо.

Єдиним вирішення цієї проблеми, за словами Валентини Веремко був діалог між власником підприємства та мешканцями. 22 серпня, спільно з муніципальною вартою та держпродспоживслужбою рівняни навідались у компанію. Там їх зустріли не дуже привітно, однак все ж дозволили зайти на територію.

Дійти до компромісу у сторін тоді не вийшло, власник підприємства вперто наполягав на своїй невинуватості. На питання, стосовно дозволу на викиди запевняв - документи будуть готові за декілька місяців, тому діяльність не зупинятиме. У Держпродспоживслужбі нам пояснили, у них зав'язані руки, ніяких перевірок вони робити не можуть.

Та неочікувано для всіх у міської влади руки все ж розв'язались. 28 вересня відбулось засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у ході якої нарешті взяли до уваги той факт, що підприємство немає необхідних дозволів на здійснення своєї діяльності. Тож члени комісії поставили перед ним вимогу - зупинити роботу до отримання усіх необхідних дозвільних документів. Представник компанії погодився. 29 вересня ми знову навідались на підприємство аби з'ясувати, чи припинило воно роботу.

На підприємстві робота у повному розпалі. І хоч працівники запевняють що нічого не працює, усе вказує на протилежне. Які документи на підприємстві для припинення роботи - не відомо. Як і те чому міська влада закривала очі на проблему протягом двох років, адже увесь цей час ніяких дозвільних документів підприємство не мало. Ми звернулись до міського голови, однак там повідомили, що наразі керівництво Рівного готує звернення до правоохоронних органів стосовно діяльності ТОВ "ЕКО ЄВРОАЛЬЯНС". Відтак історія з підприємством яке не дає жити мешканцям цілого мікрорайону очевидно ще не завершена.

Читайте також: