Radio
Online
Повiдомити новину

Коли на Рівненщині Pfizer буде доступним для всіх

Отримати щеплення вакциною Pfizer можна буде в центрах масової вакцинації. 

На тому тижні на рівні Міністерства охорони здоров'я було прийнято рішення Pfizer надійде в центри вакцинації населення. Чому в Чернігові розпочали вже на цих вихідних, а в нас ще не розпочали. Тому що в Чернігів вона надійшла трішки раніше. На Рівненщині вакцина Pfizer призначена для вакцинації у центрах вакцинальних надійшла в суботу. Тобто ми не могли її розприділити на вихідні на вакцинальні центри і запрацюємо з цією вакциною з наступного тижня на наступних вихідних. Надійшла вона в кількості 2380 доз. Це вакцина лише на перше щеплення, на друге щеплення вона надійде, тобто ми її не ділили надвоє, - розповіла координаторка вакцинації в Рівненській області Олена Гандзюк.

Та додала, що з наступних вихідних в центрах вакцинації населення буде змога отримати вакцину Pfizer. 

Як повідомляє МОЗ, антиковідну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech тепер використовуватимуть для проведень щеплень  у центрах масової вакцинації, де вона буде доступна усім охочим з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями. 

Україна очікує отримати близько 1 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech від COVID-19 до кінця липня, тому Міністерство охорони здоров’я вирішило зробити цю вакцину доступною для широкого загалу. 

Водночас в Україні щодня працює до 2 тис. пунктів щеплень, де використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech, яку постачають в однодозних флаконах і яка не вимагає наднизьких температур зберігання, що робить її зручною для використання в таких пунктах. 

На цих вихідних у Чернігові вперше в Україні щеплення Pfizer вільно змогли отримати всі охочі. Треба було лише вистояти довгу чергу в 200-250 людей. 

Нагадаємо, що вакцина Pfizer досі не була доступна широкому загалу. Щепитися нею можна було лише певним категоріям громадян, як от медичним працівникам чи працівникам освіти.

Читайте також: