Radio
Online
Повiдомити новину

Головне питання міста: депутати прийняли бюджет на 2022 рік (ВІДЕО)

Бюджетний день. В Рівному депутати ухвалили головний кошторис міста на наступний рік. За кілька годин встигли посваритись та обговорити пропозиції, щоб потім - перенести їх розгляд на інший день. Більше про сесійний день міських обранців - далі у сюжеті.

З опелесків, привітань та пригощань - розпочався робочий день депутатів рівненської міської ради. До обранців завітали особливі студенти. Ці хлопці та дівчата учасники соціального проєкту "Іди і роби". Нині вони працюють у пекарні при рівненській міській лікарні.

У кожну з цих булочок , це ті булочки які вони робили своїми руками, поклали вам частинку добра.

Та усе добро розвіялось, щойно депутати розпочали розгляд найголовнішого питання - бюджет міста на наступний рік. За розрахунками, надходження до міської казни складуть трохи більше 2 мільярдів 800 мільйонів гривень. А от видатки сягатимуть майже 3 мільярдів гривень.

В стуркутурі видатків найбільш питому вагу загального фонду складають видатки на заробітну плату. Це 60,4 відстоки або 1 мільярд 598 мільйонів 600.

Мова про оплату праці працівникам міськвиконкому, комунальних установ та вчителям. Стосовно доплат за престижність останнім, між депутами виникла перепалка.

Педагогам міста Рівного допоата за престижність в 22 році передбачена дошкільникам 20%, вчителям НУШ 20% всім іншим - 10%. Скільки потрібно коштам для того щоб іншим, а це порядка 2,5 тисячі вчителів доплата була 20%. Ну дивість, це якась дискримінація, - Галина Кульчинська депутатка Рівнеради

Щоб зрівняти премії за престижність з міської казни доведеться виділити додаткових 11 мільйонів. Депутат Рівненської міської ради Павло Алексєвич запропонував "сортувати" вчителів на кращих та гірших.

Я особисто проти урівняловки. Тому що виходить кращим дається атка сама надбака як і тим хто приходить роботу просто відбути, - Павло Алексєвич депутат Рівнеради

В свою чергу інші депутати запропонували так виокремлювати працівників міськвиконкому, а не лише педагогів.

Раз таке діло, то адвайте таку методику, дайте протокольне дроручення розробити по яким критеріям отримують премії працівники міськвиконкому. 100, 200, 300 тисяч. А після того будето говорити про вчителів. Соромно, -Галина Кульчинська депутатка Рівнеради

Дискусію викликала і пропозиція щодо додактового фінансування міського зоопарку. Там працює 77 працівників і щоб повністю покрити їхню заробітню плату необхідно 11 мільйонів гривень.

Ми їм даємо 5 мільйонів. Зоопарк просить на запрлату, ви вдумайтеся, у депутатів хоча б половину на зарплати, - Галина Кульчинська депутатка Рівнеради

Галина Григорівна молодець, що апідіймає це питання. Але пізно. Це мало би зробити управління культури, - Юрій Осіпчук депутат Рівнеради

Управління культури та безпосередню керівницю Наталію Лозовську згадували сьогодні не один раз. Мовляв, жінка не приходить ні на комісії, ні на сесії. І взагалі, у депутатів багато претензій до її роботи. Утім міський голова просить не робити поспішних висновнів.

Можливо ще рано робити оцінку, можливо це моє субєктивна оцінка. Оскільки Наталія Лозовська працює менше року і всередені роботу діяльність нашої команди долучилась до роботу напевно потрібен час щоб зробити якість висновки, - Олександр Третяк міський голова Рівного

Пропозицій при розгляді - було багато. Утім міські обранці проголосували за бюджет міста - вцілому. А вже наступної сесії будуть розглядати зміни до затвердженого сьогодні кошторису міста.

Читайте також: