Radio
Online
Повiдомити новину

Енергетики пояснили, чому на Рівненщині не відключають деяких споживачів (ВІДЕО)

На територію області не прилетіло, то чому у нас немає світла? Це одне із головних запитань, які ширяться соціальними мережами від рівнян. Також багато критики і щодо графіків, складених Рівнеобленерго. План відключень наче є, а в реальності все по-іншому.

Бригада електромонтерів від Рівнеобленерго проводить ремонт кабельної лінії. Вона вийшла із ладу вночі, через перенавантаження. Щоб полагодити треба

Весь процес займає кілька годин. За день, кажуть енергетики, одна бригада має до чотирьох подібних виїздів. Загальна протяжність кабельної мережі у Рівному - 400 кілометрів. Через відключення електроенергії кількість аварій на кабельних лініях виросла в рази. Все через те, пояснює старший майстер з ремонту, що при відновленні подачі електрики до будинку, відразу вмикається велика кількість приладів. Енергетики цей момент називають піковим навантаженням. Саме його не можуть пережити кабельні лінії. У таких випадках графіки планових відключень не працюють.

Аварійні відключення приводять до порушення графіків відключення споживачів і тому деяких споживачів ми змушені більше тримати відключеними. Після відновлення електропостачання попрошу споживачів поступово включати свої електроприлади. Це треба для зменшення навантаження на електричну мережу, - старший майстер з ремонту устаткування рівненської міської дільниці Олексій Куклінський


А не відключати жителів області від електроенергії, пояснює директор з розвитку електромереж, не можуть. Навіть, якщо теритрія Рівненщини не зазнає ракетних ударів. Все через загальну та єдину для вієї держави електромережу. Якщо десь знищується об'єкт енергетики, це відчувають усі споживачі. Саме тому кожна область має ліміти по використанню електрики. На Рівненщині це 50% від потреб.

У нас зараз розроблені графіки, виходячи з того ліміту, який нам дозволяють мати тільки дві черги. Тобто,одна черга вони включені 4 години, інша - відключені 4 години. На жаль, іншого графіку на даний момент ми запропонувати не можемо. Те, що люди говорять, що в когосьє світло, а в когось нема - це тільки може бути пов'язано з тим, що є об'єкти критичної інфраструктури, які мають забезпечуватися електроенергією цілодобово - 100%, 24 на 7, - старший майстер з ремонту устаткування рівненської міської дільниці Олексій Куклінський

Разом із тим є ситуації, коли споживачів не відмикають від мережі, адже вони знаходяться на одній лінії із об'єктом критичної інфраструктури.

Те, що люди говорять, що в когось є світло, а в когось нема - це тільки може бути пов'язано з тим, що є об'єкти критичної інфраструктури, які мають забезпечуватися електроенергією цілодобово - 100%, 24 на 7. Ми їх не маємо права відключати. Але вони не окремими якимись лініями живляться з наших підстанцій. Вони живляться так само з іншими споживачами. Якщо ми будемо вимикати цих споживачів, то ми маємо вимикати і ці об'єкти, - старший майстер з ремонту устаткування рівненської міської дільниці Олексій Куклінський

Опитані ж нами рівняни без світла проводять щодня по кілька годин. Кажуть, уже звикли. Звинувачувати мають кого.

Дєдушку путлєра, кого ще можна звинувачувати?

Якщо треба, то треба. Це ж не те, що хтосб хоче. Це вимушена ситуація. З цим треба рахуватися.

Це війна. Це така ситуація. Ми нічого з цим не можемо зробити. Тому шукаємо можливість. Треба працювати, йдемо в кафе. Там вимкнуть, підемо в інше, що робить.

Енергетики зазначають, покращити ситуацію зможе лише відновлення пошкоджених об'єктів, повернення Запорізької атомної станції, а також свідомість споживачів. Жителів області просять обмежити користування енергозатратними приладами, а також вимикати із розеток усі прилади на час відсутності електрики.

Читайте також: