Radio
Online
Повiдомити новину

Е-квиток у Рівному: депутати обговорили ключові питання розвитку міста (ВІДЕО)

Місто майбутнього. У Рівному депутати обговорили впровадження інноваційних систем. Зокрема, оновлення системи "безпечне місто" та запровадження Е-квитка. Щодо останньої ініціативи вкотре виникла дискусія. Фірма, яка пропонувала встановлення системи, не до кінця продумала можливість пільгових перевезень. Це не сподобалось міським обранцям. Детальніше - у матеріалі далі. 

Місто майбутнього - це розумне місто. У Рівному відбувся "депутатський день". Обранці обговорили чотири ключові питання розвитку Рівного. Це оновлення системи безпечне місто, електронний квиток, автоматизований контроль у шкільних їдальнях та на парковках.

"Такі речі, як електронні сервіси для громадян, надавати можливість громадянам отримувати всі послуги, які надає держава у зручному форматі. Це і розумний облік, який дасть нам зрозуміти, як саме витрачаються ресурси в місті. Це і електронний квиток, який дозволить розвивати інфраструктуру міста," - каже представник мобільного оператора Павло Харіков.

Впровадження електронного квитка викликало найбільшу дискусію. Це питання почали обговорювати ще сім років тому. Тодішня влада навіть підписала договір з іноземними інвесторами. Утім, через два роки дали задню. Мовляв, влаштувати таку систему їм не дозволяє буква закону. Нині ж цю ініціативу згадали знову. 

"Коли впроваджується електронний квиток, то з'являється система контролю, де люди їздять. З'являється розуміння, який маршрут зараз більш прибутковий, який менш прибутковий. Електронний квиток допомагає облікувати всіх пільговиків, і прозоро зробити систему і для перевізника, і для самих людей, які переїжджають і відповідно для громади, яка компенсує," - пояснює представник компанія-розробника е-квитка Валерій Сіроштан.

Але депутати не порозумілися із компанією, яка представляла цю систему. Адже ті пропонували не перевозити учасників АТО, які приїхали з інших міст - безоплатно. Або ж, вимагати компенсацію за них у інших міст, звідки ті приїхали. 

"Система може порахувати, що АТОшник, який проживає у Хмельницькій області, приїхав в Рівненську область. Да, його тут обслужили. Він проїхав. Але, за те, щоб його обслужили платить громада, де він прописаний. Це система взаєморозрахунків уже між областями," - каже представниця компанії-розробника е-квитка Надія Гладкевич.

Натомість депутати наголошували на забезпеченні пільг передбачених законом. Секретар міської ради Рівного Віктор Шакирзян запевняє, встановлення електронного квитка на часі. Але, щоб це спрацювало, кожен крок треба детально вивчити: 

"Ми маємо вивчити і зробити так, щоб люди відчули ту різницю. Ну і головне, щоб місто отримало також результат. І ми все-таки рухаємось в електронний формат. І нам це дуже важливо. Попередні так само були, і ми намагаємось усіх приймати. Для того, щоб був максимальний вибір. І ми обрали той варіант, який нам підходить."

Обранці продовжать вивчати пропозиції щодо запровадження е-квитка. Адже така система успішно працює у багатьох європейських країнах. Крім того, уряд України вже схвалив законопроєкт про запровадження електронного квитка у громадському транспорті. Його прирівняли до паперового. Депутати впевнені - це допоможе уникнути нецільового використання бюджетних коштів, зменшити обіг готівки на транспортних підприємствах та вести облік пасажирів. 

Читайте також: