Radio
Online
Повiдомити новину

Дворова каналізація у Костополі, яка нікому не належить - як бути? (ВІДЕО)

Ще зовсім трішки й попливе. У Рівному чимало вулиць, де проблема із дворовою каналізацією. Вона ні на чиєму балансі, а відтак їх жителі ремонтують хто як може і лише тоді, коли порив уже трапився. Усі спроби вирішити цю проблему раз і назавжди завершують тим самим - кожна із відповідних структур перекладає відповідальність на інших.

Рівнянка Світлана веде нас у підвальне приміщення двоповерхового будинку.

Оце каналізаційна труба і вона вся от. І це вона ж не в землі. А вона вже в якому стані. А ті, що в землі, то сантехніки, які приїздили, то казали, що треба терміново міняти, бо буде вам не дуже добре. 

Ті труби, які протікали жителі змінили за свій кошт. Інші уже як 60 років незмінно обслуговують будинок. З ними й головні проблеми, адже що робити із дворовою каналізацією та колодязем досі не знають. Вони, каже жінка, своє уже відпрацювали.

Це буквально за пів року вже чотири чи п'ять разів ми викликали ці служби. Постійно чистимо, а воно рве, рве і рве. Зимою все плавало. Зима, лід, а тут а тут какашки плавали все, - проживає у будинку по вулиці О. Новака, 62 Світлана Осипчук.

Чистять каналізацію приватні служби, виклик яких щоразу жителям обходиться у кругленьку суму. Управлінська компанія Житло Сервіс Рівне, яка обслуговує двоповерхівку по вулиці Олекси Новака , 62 людям допомогти не може.

Управлінська компанія працює з мешканцями будинку відповідно до заключеного з ними договору. Де обслуговуємо внутрішньо-будинкові інженерні мережі. Все. Межа каналізаційних інженерних мереж до першого колодязя, по обріз. Перший колодязь і все інше це зовнішньо-будинкові інженерні мережі, або ще кажуть дворова каналізація, до якої жодна управлінська компанія немає ніякого відношення, - керівник управляючої компанії "Житло Сервіс Рівне" Василь Семенюк.

Хто ж тоді має обслуговувати каналізаційний колодязь та решту зовнішніх мереж? Впринципі цим у Рівному займається обласний Водоканал, але лише тоді, коли цей колодязь і мережі належать їм.

Те, що не на балансі перебуває, то це мають обслуговувати ті, в кого воно перебуває на балансі. Ми туди відношення не маємо. Ми відразу кажемо, що звертайтеся до вашого балансоутримувача і він вам надасть цю послугу, - заступник головного інженера Рівнеоблводоканалу Віктор Єфімов.

Випадок жителів будинку по Олекси Новака якраз із такої серії. Їхня дворова каналізація не перебуває на жодному із балансів. Відтак її ніхто й не обслуговує. І таких випадків у Рівному чимало. Зокрема подібна ситуація є по вулицях Марка Вовчка, Полуботка, Проспекті Миру, Шопена та інших. Виникла проблема тоді, коли розформовували ЖЕКи. Їх ліквідували, а дворову каналізацію так і ніхто не взяв на баланс. Що ж робити людям?

ЖЕКів уже немає і відповідно ті мережі зависли. Частину водоканал забрав, а ці мережі, які ЖЕКи обслуговували, вони зависли в повітрі. По факту, їх треба ремонтувати. Це треба із бюджету буде виділяти кошти на найкритичніші і проводити ремонт. Але через воєнний стан, зараз такі роботи фінансуватися не можуть, на жаль, треба чекати, - заступник начальника відділу житлової політики Департаменту інфраструктури та благоустрою Олександр Колесник.

У Департаменті додали, частину таких мереж уже передали на баланс водоканалу. Залишилися найпроблемніші. Аби у майбутньому розраховувати на ремонт за міські гроші дворової каналізації, потрібно із відповідним зверненням звернутися до Департаменту інфраструктури та благоустрою. Там ведуть облік усі критичних мереж, які не перебувають на жодному із балансів. Після ремонту таких каналізацій, міська рада Рівного звертається до обласної ради і депутати на сесії приймають нічийні мережі на баланс водоканалу і лише тоді вони починають їх обслуговувати. В аварійному стані дворову каналізацію приймати на баланс у водоканалі бажання не мають.

Читайте також: