ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

Дві гімназії на Дубровичинні під загрозою закриття (ВІДЕО)

Без скандалу не обійшлося. У Дубровиці відбулася чергова сесія міської ради. У сесійній залі ніяк не могли дійти згоди депутати, батьки та вчителі. А все через те, що на Дубровиччині хочуть закрити навчальні заклади, де навчається мало дітей.

Конфлікту було не уникнути. Розгорівся він між очільником Дубровиці та батьками школярів. А все через ймовірне закриття шкіл. Адже, згідно з законом про освіту в Україні, навчальні заклади, в яких менше 45 учнів, під загрозою закриття. Зокрема, у Дубровиці на черговій сесії вирішували долю гімназій у селах. Один з освітніх закладів розташований у селі Крупове, інший - у селі Нивецьк. Ці навчальні заклади хочуть приєднати до інших, і щоб дітей довозили шкільні автобуси. Учнів з Крупового будуть переводити до Дубровиці, а нивецьких - у Трипутнянську гімназію. Але викладачі та батьки проти, аби їхні діти переходили до іншого навчального закладу.

Попри це, начальниця відділу освіти Дубровицької міської ради Ніна Стасюк зазначає, ці зміни неминучі.

Таких навчальних закладів, у яких мала кількість учнів, у Дубровицькій громаді є чимало.

У свою чергу міський голова Дубровиці Богдан Микульський наголосив, що відповідно до законодавства держава більше не виділятиме кошти на утримання шкіл, у яких менше 45 учнів. Витрати повинні будуть лягти на місцевий бюджет.

Зрештою, депутати прийняли рішення про реорганізацію цих навчальних закладів.

Крім того, під час сесії розглядалося питання про роботу дитячих гуртків позашкільної освіти у літній період та їх фінансування.

Загалом під час сесії депутати розглянули більше 70 питань. Питання про долю ще одного навчального закладу у місті Дубровиця залишилося відкритим. Ідеться про те, що хочуть змінити тип та назву ліцею, що теж не влаштовує батьків і вчителів.

Читайте також: