Radio
Online
Повiдомити новину

Дороги не ремонтують, зате асфальтний завод у Костополі — будують (ВІДЕО)

Попри заморозку капітальних видатків на ремонт доріг, на Рівненщині до цього процесу активно готуються. Так, в області скоро може запрацювати новий мобільний асфальтний завод. Все ж, дороги в області ремонтують.

Через війну будівництво та капітальні ремонти доріг на Рівненщині зупинились, адже влада заморозила капітальні видатки на ці роботи. Попри це, на Рівненщині завершують будівництво нового мобільного асфальтного заводу, - журналістка Дарія Борисович.

Підприємство належить компанії "Автострада", центральний офіс якої знаходиться у Вінниці. Фірма була виконавцем робіт під час будівництва кількох доріг державного значення на Рівненщині. А новий асфальтний завод почали будувати два роки тому. Як стало відомо нашим журналістам, зараз він майже готовий до експлуатації. Але є одне "але": із початком повномасштабної війни фінансування будівництва та ремонту доріг скоротилося майже вдвічі. У Службі автомобільних доріг Рівненщини пояснюють, що тепер на дорогах області можна лише латати вибоїни.

Така ж ситуація й на дорогах місцевого значення. Довелося зупинити навіть ті роботи, на які виділили кошти минулоріч. Зараз у громадах можуть лише наносити розмітку, прибирати узбіччя та проводити ямкові ремонти. Як зазначають у Рівненській ОВА, від початку року на дорогах області залатали лише 70 тисяч квадратних метрів ям. Ще 30 тисяч квадратних метрів — на шляхах місцевого значення.

Ми прийшли поспілкуватися з керівництвом заводу. На місці працівники спочатку сказали нам зачекати головного майстра. За пів години, перед нами лише розвели руками. Мовляв, він поїхав у Вінницю.

Капітальні видатки — заморожені, а нових тендерів на ремонт автошляхів — не оголошували. То для чого в таких умовах уже згадана компанія "Автострада" будує на Рівненщині вже другий асфальтний завод? Як виявилось, комітет Верховної ради з бюджетної політики підтримав урядовий законопроект про використання грошей Державного дорожнього фонду на будівництво та капітальний ремонт доріг. А це означає, що його, з високою імовірністю, підтримає і Рада. Вочевидь, керівництво компанії врахувало цю перспективу і поквапилось, аби новий асфальтний завод якнайшвидше запрацював.

Стрімке будівництво заводу свідчить лише про одне: найближчим часом капітальні видатки на ремонт доріг в Україні, найімовірніше, розморозять. І в такому разі ремонтні та будівельні роботи на автошляхах Рівненщині здійснюватимуть відповідно до попередніх планів шляховиків, - журналістка Дарія Борисович.

Читайте також: