Radio
Online
Повiдомити новину

Допомога Україні - основне питання 77 сесії ООН (ВІДЕО)

Боротьба з безкарністю росії. 20 вересня у Нью-Йорку стартувала 77 сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Участь у заходах взяли лідери країн та урядів. Загарбницька війна Росії проти України - головна тема усіх засідань. Адже вона стала найбільшим викликом безпеці за весь період існування ООН.

Підтримка миру та безпека в Україні. Сьогодні в більшості світових лідерів слова глобальний голод, ядерний тероризм, та звіряче насилля асоціюється лише із росією. Ці питання мають хвилювати кожну людину, що живе у цивілізованому світі, адже зараз наша держава захищає не лише свій суверенітет, а й безпеку усієї Європи. Саме тому це питання винесли на порядок денний засідання Ради безпеки ООН. Наші дипломати використали платформу Генасамблеї, аби вкотре нагадати усім присутнім про звірства, вчинені державою-терористом на наших територіях. Зокрема, міністр закордонних справ України Дмитра Кулеба під час свого виступу зауважив, що відповідальність росії - це ключовий елемент безпеки цілого світу. А відтак Україна намагається використати всі можливі шляхи для притягнення Росії до відповідальності. Один із таких інструментів - створення спеціального трибуналу.

Найкраще, що можна робити з безкарністю за ці злочини, які вже були виявлені, зокрема в нещодавно деокупованому харківському регіоні це зробити все, щоб міжнародний кримінальний суд мав усі можливості, щоб розслідувати усі справи тих, хто вчинив злочини проти людяності, воєнні злочини, злочини геноциду, і також створити спеціальний трибунал, який судитиме росію за злочини та агресію. На жаль, через правові причини, міжнародний кримінальний суд не може це робити, але злочин агресії не повинен бути безкарним, - міністр закордонних справ в Україні Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що найкращий спосіб не допустити російських звірств - це надати Україні усе необхідне озброєння. Цю тезу, у своєму виступі підтримав держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

Одна людина обрала цю війну, одна людина може закінчити її. Тому що, якщо Росія припинить воювати, не буде війни, - але якщо Україна припинить воювати, не буде України, - держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен.

Рада Безпеки ООН відбулася в рамках тижня високого рівня 77-ї сесії Генасамблеї. Де виступають лідери держав, глави урядів, керівники зовнішньополітичних відомств країн-членів. До очільників країн, які з’їхалися на обговорення найбільших викликів в сучасному світі, звернувся і Президент України. Він представив формулу миру, яка складається із п’ять пунктів.

Ми не маємо іншого вибору ніж захищатися. Ми виштовхуємо агресора за міжнародно визнаний кордон Української держави. І це - перший пункт нашої формули миру. Комплексний пункт. Покарання. Покарання за злочин агресії, покарання за порушення кордонів, покарання, яке має діяти поки не буде відновлений міжнародно визнаний кордон, - президент України Володимир Зеленський.

Участь в заходах на полях ООН взяв І Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Під час робочого візиту в Нью-Йорк він також обговорив перспективи двосторонньої співпраці з Директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою. У ході зустрічі вони домовилися, що у жовтні місія МВФ розпочне роботу над новою спеціальною програмою з Україною. Підсумок цих заходів - чітке бачення країн-учасниць ООН того, що війна на території України це злочин. Тому міжнародна підтримка лише посилюватиметься.

Читайте також: