Radio
Online
Повiдомити новину

Для підтримки безробітних на час карантину на Рівненщині запрацювала програма

Роботодавці області, які через коронавірус зупинили свою діяльність, отримають компенсацію від держави. Гроші представники малого та середнього бізнесу зможуть скерувати на виплати зарплат своїм працівникам. Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА. Наразі за такою підтримкою вже до Рівненського обласного центру зайнятості звернувся 61 роботодавець. Як швидко та максимально просто оформити таку допомогу від держави, йшлося під час селекторної наради під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля із головами районів і мерами міст, керівниками обласної служби зайнятості, ДФС. «Працівники і роботодавці не покинуті на призволяще – це головне. Оскільки усі служби сьогодні працюють у експрес-режимі, маємо чітко пропрацювати процедуру отримання компенсації, - звернувся до учасників наради Віталій Коваль. – Також важливо й те, щоб люди розуміли – на соціальну підтримку від держави має право той, хто працює легально». Так, допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

  • зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;
  • сплачували єдиний внесок упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.
Детальна інструкція: як рівненському роботодавцю оформити допомогу по частковому безробіттю
Нагадаємо, допомога із часткового безробіття на період карантину надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Право на допомогу НЕ мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом. Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом (на сьогодні мінімальна зарплата складає 4 723 грн.).

Читайте також: