ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

Для мешканців гуртожитків Рівного хочуть змінити тарифи на електроенергію

Фото ілюстративне

Сьогодні в ході сесійного засідання ініціювали звернення депутатів Рівненської міської ради до Кабміну щодо перегляду тарифу на електричну енергію для потреб гуртожитків.

Про це повідомив депутат Рівненської міської ради Святослав Стельмащук.

Постановою Кабміну було встановлено фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів з 1 січня 2021 року, зокрема 1,68 грн за 1 кВт/год.

Іншою ж постановою з 1 жовтня 2021 року тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт/год встановлено на рівні 1,44 грн за 1 кВт/год. Для домогосподарств ж з місячним рівнем споживання електроенергії понад 250 кВт/год тариф залишився незмінним 1,68 грн. за 1 кВт/год.

Цією ж постановою гуртожитки було виведено в окрему категорію споживачів чим прирівняно її мешканців до самодостатньої категорії населення України.

У Рівненській територіальній громаді розташовано 47 будівель зі статусом гуртожитку. Різниця ж між квартирою і секцією у гуртожитку передбачає іншу структуру споживання електричної енергії, оскільки у гуртожитку велика частина електроенергії використовується у місцях загального користування, споживання у яких неможливо визначити індивідуально.

Для прикладу, використання електроенергії у гуртожитках по вул. Князя Острозького, 10, 14 та вул. Кулика і Гудачика, 42 свідчить про те, що одне домогосподарство в зимовий період використовує електроенергії в межах 119-211 кВт/год, а в весняно-літній період 125-168 кВт/год. За період жовтнь 2021 року - січень 2022 року переплата в місяць склала в гуртожитках ОСББ «Князь» - 18 524грн., ОСББ «Дружне» - 28 387грн. (бойлерна система), ОСББ «Макарова-42» - 35 749грн.

Депутати підтримали дане звернення.

Нагадаємо, приміщення рівненського дитячого садочку передали для тероборони.

Читайте також: