Radio
Online
Повiдомити новину

Для компенсації проїзду пільговиків у транспорті Рівного потрібно 65 мільйонів

Рівненська міська рада підтримала програму компенсації пільгових перевезень у громадському транспорті міста.

Як повідомив директор Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима, в минулому році сума компенсації згідно з програмою становила 42 мільйони, однак виділила міська рада лише три мільйони, з яких станом на сьогодні є півтора мільйони. 

"Справді, якщо виходити із всіх категорій пільговиків, які є по закону, множити на дні і на все інше, те, що ви даєте в формулах, виходять такі цифри. В тій каденції ми затверджували не одне звернення до Верховної Ради до Кабміну до Президента, на жаль тільки не чують, з вимогою повернутьи нам ці гроші. Ця програма передбачає "фінансове забезпечення програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Рівненської міської територіальної громади". Ви що? Ми 65 мільйонів для цієї програми будемо з міського бюджету давати? Цього не можна робити, це треба вимагати в держави", - зазначила депутатка Галина Кульчинська

Колишній міський голова, а нині депутат Рівнеради Володимир Хомко зауважив, що ці пільги громадянам гарантувала держава, а встановлювала Верховна Рада. 

"Відтак, по чинному законодавству ми повинні отримати субвенції на компенсацію цих пільг. Це не вина цієї нової влади, це всі робили. Ми встановили пільги лише для школярів, і ми зобов'язані ці пільги компенсувати, а все інше зобов'язана нам держава повернути", -повідомив Володимир Хомко.

Всього програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у Рівному на 2022 рік передбачає виділення понад 65 178 000 гривень.

Чому це саме така сума пояснив начальник Управління транспорту та зв’язку Іван Фурлет:

"65 млн грн - теоретично розрахункова цифра для міської цільової програми, яка, на жаль, як і інші цільові програми, немає нічого спільного із реальною нашою спроможністю нашого бюджету".

 

Читайте також: