Radio
Online
Повiдомити новину

Для чого Рівненська міська рада купила новий будинок? (ВІДЕО)

Шість мільйонів гривень за оселю для дитячого будинку. Рівненська міська рада придбала житло у елітному районі обласного центру. Чому обрали саме цей будинок, та хто в ньому мешкатиме, - знають наші журналісти.

 

Цей будинок знаходиться в одному із елітних районів Рівного, ще місяць тому він продавався за 250000 доларів. У період новорічно-різдвяних свят, дім придбали. Новим власником стала Рівненська міська рада. Основну частину коштів на будинок виділили із державного бюджету, решту  дофінансували із міської казни.

"Загалом Рівненській області надійшла субвенція в розмірі більше 40 мільйонів гривень, з яких 4,3 мільйони виділено на придбання приміщення для дитячого будинку сімейного типу. Власне, ці кошти були скеровані Рівненській міській територіальній громаді для придбання такого житла," - каже директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк.

Цей особняк придбали задля того, щоб оселити тут дитячий будинок сімейного типу. Згідно з описом на сайтах оголошень, на території цього будинку розташовані альтанка, басейн та власне озерце. В самому приміщенні знаходиться чотири житлові кімнати, а ще більярдна та спортзал. За словами начальника служби у справах дітей, обрали саме цей будинок через відповідність нормам. 

"Є норми по квадратних метрах, яким він повністю відповідає. Він відповідає по всіх тих нормативах, які задані. Стосовно ідеального будинку сімейного типу, то його потрібно будувати, але якби ми з Вами зараз вийшли у будівництво, ми би з вами зараз стояли на етапі виділення землі і будівельних робіт з подальшим збільшенням кошторису і всякими такими іншими," - каже начальник служби у справах дітей Андрій Міщеня.

Тепер у будинку площею 300 квадратних метрів житиме сім'я Косинців, яка вже ростить четверо прийомних дітей. Подружжя вирішило взяти ще кількох вихованців, аби стати повноцінним дитячим будинком сімейного типу. Саме Косинці сплачуватимуть усі комунальні послуги та відповідатимуть за облаштування та косметичний ремонт помешкання, у разі такої потреби. Тож тепер витрати цієї сім'ї значно зростуть, адже попередні дев'ять років вони мешкали на меншій площі. 

"Так сталося, що ми проживаємо в Рівному в двокімнатній квартирі, і по санітарних, по житлових нормах ми не мали права брати більше діток, бо житлові умови не дозволяли," - каже Сергій Косинець.

Дім, у якому тепер базуватиметься дитячий будинок сімейного типу, перший, який придбали за кошти держави. За словами міських владців, у Рівному планують і надалі створювати такі дитячі будинки, втім, чи купуватимуть приміщення і для них - покаже лише час.

Читайте також: