Radio
Online
Повiдомити новину

Дівчина із Корця виготовляє вироби із сірників (ВІДЕО)

Талановита людина талановита у всьому. У місті Корець, що на Рівненщині, живе дівчина на ім'я Юля. Вона майструє вироби із сірників, вишиває картини бісером, малює портрети та шиє одяг. Про талановиту дівчину -  дивіться у матеріалі Олесі Мороз. 

У місті Корець, що на Рівненщині проживає Юлія Хижавська. Дівчина з тринадцяти років майструє вироби із сірників. Окрім цього ще малює, вишиває, шиє одяг та співає. Говорить її перші роботи були менш деталізовані. Тоді майструвати допомагав тато. Каже, першу роботу цінує найбільше: 

"Лише на сірниках, я не зупиняюсь. Для мене завжди цікаво щось нове. Там наприклад, бісером повишивати, чи щось сплести, чи помалювати. Також, пробувала алмазну мозаїку."

Про свої роботи розповідає не соромлячись. Говорить, що робота над виробами із сірників заспокоює, це її віддушина, її світ. Розповідає, що кожна її робота особлива по-своєму. Над одним виробом трудиться по кілька місяців. Усе залежить від складності задуму. 

"Ось наприклад, це пів року приблизно. Монастир рівно 5 місяців, кораблик десь приблизно рік. А от зараз я працюю над ластівчиним гніздом, ну з переривами, але вже 2 роки тягнеться робота. Планую, можливо до кінця року завершити."

Зараз її роботи знаходять у Корецькому історичному музеї. Експонуються тут уже майже рік. Завідувач, говорить, що ніколи відвідувачі не проходять повз роботи Юлії. Завжди зупиняються аби чимкраще роздивитися. 

"Нам дуже подобається, тому що це дійсно це робота талановитої людини і наш музей виконує роль не лише експонування історичних якихось предметів, а і популяризацію місцевих талантів. І Юлія Василівна, вона дійсно є особливо обдарованою людиною і ми надіємось, що ці предмети які представлені в нашому музеї, вони є далеко не останніми і Юля Василівна нас порадує ще дуже хорошими роботами," - каже завідувач Корецького історичного музею Володимир Форсюк.

Окрім таланту є у дівчини й вроджені проблеми із зором. На одне око майстриня не бачить зовсім, а на інше лише 5%. Говорить, так було завжди. Про операцію, дівчина і не думає, каже, лікарі забороняють, адже має багато супутніх проблем. Найбільше Юлія, хоче залишити цьому світу щось після себе. Тому працює не покладаючи рук. Найбільше боїться прокинутись у суцільній темряві. Її роботи це віддушина, у яку вона вкладає себе. 

"З усіх робіт що знаходять в музеї, над парусником працювала саме більше, тому що і серединка тут із сірників і обшивала із сірників і всі ось ці деталі якщо придивитись, то тут трюмчик відкривається тут є і драбинка. Тобто, хотілось зробити парусник більше реалістичним."

Окрім всього дівчина ходить на роботу. Працює швеєю у рідному Корці. У вільний від робот час майструє черговий виріб - пам'ятку архітектури українсього Криму Ластівчине гніздо. Планів багато, зупинятись не збирається не дивлячись ні на що.

Читайте також: