Radio
Online
Повiдомити новину

Діти-пільговики з Рівного не можуть отримати путівки на оздоровлення (ВІДЕО)

Діти з інвалідністю - без відпочинку та оздоровлення. У Рівному частина малечі пільгових категорій вже кілька років не можуть отримати бажану путівку на оздоровлення. З 25 можливих, цього року за державний кошт оздоровився лише один малюк з обласного центру. В чому причина та як відбувається розподіл - Лілія Налапка намагалась вислухати усі сторони.

На Рівненщині діти з інвалідністю можуть отримати путівки на оздоровлення за кошт держави. Та для цього треба пройти кілька кіл бюрократичних процедур. Зокрема, відстояти у черзі. Але деякі батьки не бачать такої допомоги від держави роками.

Путівки надходять централізовано на область. І їх потім уже розподіляють між населеними пунктами Рівненської обалсті. Батьки роками не можуть дочекатимся цих путівок. З'ясувалося, що наприклад, з 25 путівок ортопедичного напрямку на місто Рівне виділилася лише одна. Із 60 путівок неврологічного характеру на місто рівне лише 8, - Сергій Рибачок депутат Рівнеради

Ми попросили керівник департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Олега Вівсянника прокоментувати цю ситуацію. На брифінгу він зазначив, що нині на черзі перебуває 50 діток. А для розподілу існує електронна черга.

Путівки розподіляються відповідно до потреби і відповідно до оформлення документів, які подаються з лікувально-профілактичних закладів, або від батьків. Дякую, - Олег Вівсянник керівник департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення РОДА

Однак конкретніше розповісти, як відбувається розподіл. Та чому діти Рівного отримали саме таку кількість путівок - чиновник не знайшов часу. Хоча обласний центр має чверть від усіх пільговиків. Тому депутат Рівнеради Сергій Рибачок підозрює, розподіл путівок не обгрунтований.

На мою думку це абсолютно нерівномірний розподіл, можливо варто рахувати навіть не по населенню, а просто по кількості дітей які є на обліку. Але так само незрозуміла ситуація з обліком. Незрозуміла ситуація з прозорістю розподілу цих путівок. З черговістю, - Сергій Рибачок депутат Рівнеради

Таке оздоровлення санітарного типу - не з дешевих. Ціна однієї путівки може сягати 25 тисяч гривень. Відбуватись воно має безперервно, впевнана засновниця простору "здорова дитина" Марія Лапюк.

Коли дитинка потребує реабілітації, звичайно це не має бути одноразово. Це має бути протягом всього життя. Дуже добре, що держава допомагає дітям, вони їдуть в різні заклади за державний кошт. З ними займаються реабілітологи, займаються психологічну допомогу надають як дітям так і батькам. Без цього діти з особливими потребами їм було б дуже важко, - Марія Лапюк засновниця простору здорова дитина

Сергій Рибачок обіцяє, що буде й далі досліджувати це питання аби батьки розуміли, яка ситуація із путівками для оздоровлення та реабілітації дітей в області. Наші журналісти залишають можливість висловитись чиновникам із обласної адміністрації, зателефонувавши за номером телефону гарячої лінії.

Читайте також: