Radio
Online
Повiдомити новину

День народження Скрябіна: якими були його лірика, сатиричні та перші пісні

Вже сім років минуло з того часу як Андрій Кузьменко загинув у дорожньо-транспортній пригоді на Дніпропетровщині. Сьогодні, 17 серпня, йому мало б виповнитись 52 роки. Багато хітів Скрябіна стали безсмертними, вони досі популярні, заставляють слухачів іноді посміхнутись, іноді засумувати, задуматись та надихають.

ITV media group підготував добірку із сатиричних, ліричних, патріотичних пісень, а також перші трушні альбоми виконавця, які мало хто знає.

Сатиричні

"Гламур"

Тема гламуру викликана досвідом роботи Кузьменка в телепроєктах, де активно експлуатувався цей термін, а ідея для однойменної пісні виникла під час конфлікту з модельєром Андре Таном, який, як і куратори шоу "Шанс", критикував його зовнішній вигляд.

"Вважаю порнографією всі кліпи бойзбендів чи жіночих колективів. Голі тьотки вже просто задовбали. Я собі не зичу, щоб українська молодь розвивалася в такому плані. Й цей альбом, так би мовити, — мій такий маленький особистий протест проти всього, що відбувається тепер на екранах."


"Хлопці-олігархи"

Бо ми є хлопці, хлопці-олігархи, Нічо нас не колише, ми заробляєм бабки.


"Пающіє труси" (feat. Пающіє труси)

Дівочий гурт “Пающіє труси” Кузьма-Скрябін разом із музикальним продюсером Володимиром Бебешком створив у квітні 2008 року. Це був такий собі гурт-пародія, на його створення Кузьму надихнула величезна кількість дівочих гуртів, у яких співачки-красуні мають сексуальні фігури, проте не мають голосу. Ця дівоча група мала "тролити" тогочасний шоу-бізнес. 

У нас “Пающіє труси” сприймають, як групу з ідіотською назвою, - бідкався Кузьма, коли “Пающім трусам” всюди світило червоне світло. - Тут вони гнані. У нас відповідної субкультури нема, тому їх не крутять ні по тєлєку, ні по радіо. Їх зустрічають по одягу і проводжають так само. Ніхто не слухає тексти. Не вслухається у те, що я пишу між рядків. “Пающіє труси” - це бомба сповільненої дії. Вона має оболонку поп-групи, але якщо вслухатися у тексти, вони підривають свідомість. Там звучить груба сатира на сучасну поп-культуру”

Коломийки

У 2014 році хедлайнер фестивалю опору «Бандерштат: перезавантаження» Андрій Кузьменко, завершив свій виступ нецензурною коломийкою, в якій співав про президента рф володимира путіна.

Як тоді заявив зі сцени Кузьма, її він написав спеціально для фестивалю «Бандерштат».

Москалі то хорі люди, люблять воювати

А ми будемо на них із Говерли срати


Лірика

 • Мам
 • Мовчати
 • Кінець фільму
 • То є Львів
 • Випускний
 • Спи собі сама
 • Старі фотографії
 • Люди, як кораблі
 • «А пам'ятаєш…(Місця щасливих людей)»
 • Дельфіни

Справжнім друзям не забудь, подзвони!

Можливо треба було жити як всі, а я хотів інакшим бути завжди.

Мене нервують люди, ті, шо думають мало.

Патріотичні

Сам собі країна
 

Не стидайся – то твоя земля, не стидайся – то Україна. Добре там є, де нас нема, стань для батька нормальним сином.

Ти сам собі країна, зроби порядок в своїй голові!


Історія

Пісня присвячена всім людям на столичному Майдані Незалежності, вулиці Грушевського та інших гарячих точках революційної України, які рішуче і патріотично, ціною власного життя, боролися за національну свободу країни.

Тоді Андрій Кузьменко зробив офіційне звернення, в якому розповів, що щиро пишається кожним мітингувальником у центрі столиці і гордий жити з такими людьми в одній країні. Кузьма зазначав, що єдина легітимна влада – це український народ, і це єдина влада, якій він всебічно довіряє.

Де правду шукати, коли брат на брата?
Я хочу тут жити, а не стріляти!


Перші альбоми

"Чуєш біль"

«Чуєш біль» — дебютний аудіоальбом гурту «Скрябін». Офіційно не видавався. Через брак коштів платівка пройшлася у колі друзів групи. Пісні «Я Живу», «L'amour Attack», «Чуєш біль», «Самотній в'язень», «Плани (на тоді, коли)» також присутні на компакт-дисках і касетах (в інших інтерпретаціях).


"Мова риб"

«Мова риб» — другий неофіційний альбом гурту «Скрябін», який вийшов у 1993 році (ще рік він пролежав на полицях єдиної тогочасної студії у Львові). Оригінальна платівка виходила тільки на касетах, але саме на ній вперше був присутній техно-стиль, що був популярний на той час. Загалом «Мова риб» була незвичним записом для України. Синтетичний саунд, техно-ритми, пост-панкові ударні, неоромантичні мелодії, просто дивували поціновувачів музики. Записаний на «Студії Лева» у Львові альбом став першим офіційно виданим альбомом «Скрябіна». На обкладинці зображено 3-річного Кузьму.


"Технофайт"

«Технофайт» — третій неофіційний альбом гурту «Скрябін», записаний у 1993 році. Альбом офіційно не був виданий через розпад продюсерського агентства «Ростислав Шоу». Якість самої музики вражала — від незвичної електронної альтернативи до нової романтики з філософськими текстами. Сам альбом був записаний як на професійній студії, так і на аматорській. Тому якість звучання дуже різнобока. Тривалість платівки становить понад 90 хвилин, що було зовсім незвично для тих років. Через відсутність ініціатив «Технофайт» залишається одним із андеграундних музичних альбомів, але попри це, повністю зберігся (пісні «love» та «Всі такі примітивні» збереглися в музикантів першого складу гурту).

 

"Птахи"

«Птахи» — перший офіційний студійний альбом гурту «Скрябін», що був виданий у 1995 році компанією «Караван CD» в Україні. Перший альбом «Скрябіна», з яким група вийшла на професійну сцену. В результаті переїзду групи до Києва і підписання контракту зі студіями «Новий простір» та «Нова рекордз» група відродила свою успішну творчу роботу після 2-річного застою. Альбом вийшов на касетах та CD. Не оминули (як і «Мову риб») численні піратські видання. Виходили піратки як суміш пісень з «Птахів» і «Мови» під назвою «На небі» або ті ж альбоми у жахливій якості та з відсутніми піснями. 

 

"Казки"

«Казки» — третій офіційний студійний альбом гурту «Скрябін». Виданий у 1997 році компанією «NAC» в Україні. До платівки ввійшли як нові пісні, так і старі: «Чуєш біль», «Education», «Нікому то не треба», «Train».

 

"Танець пінгвіна"

«Танець пінгвіна» — альбом реміксів гурту «Скрябін», що вийшов 1998 року.Під час роботи над альбомом було створено 2 Extended ремікси на "Годинник" та "Train".

 

"Хробак"

«Хробак» — четвертий офіційний студійний альбом гурту «Скрябін», який вийшов у 1999 році. Касетне видання альбому не містило фінальних трьох міксів,для істиних фанів було випущене "лімітоване видання",яке містило 17 треків,з ексклюзивних пісень там були "Інтро (Три брудних людей)","Інтро (Залізні зуби гука)","Тікай тільки сам" та "Совісті не май (Так легше).


"Модна країна"

«Модна країна» — шостий офіційний студійний альбом гурту «Скрябін», який вийшов у 2000 році.

Ця платівка є першою, в якій музиканти змінили свій музичний напрямок у бік комерційного поп-року, відійшовши від типового раніше сінті-попу. Також альбом є першим, у створенні якого узяв участь колишній гітарист співачки Юлії Лорд - Олексій Зволинський, який продовжує співпрацю із гуртом і в наші дні. В момент випуску диску один із засновників гурту - Ростислав Домішевський вже не брав участі у концертах і посів посаду менеджера гурту.

 

"Стриптиз"

«Стриптиз» — сьомий офіційний студійний альбом гурту «Скрябін», який вийшов у 2001 році.

Цей альбом вважається останнім «класичним-електронним», альбомом гурту.

Трек-лист платівки складається переважно з пісень, які планувались для більш ранніх альбомів, але були відкладенні у «довгий ящик».

 

 • Озимі люди (2002)
 • Натура (2003)
 • Наші партизани (2004)
 • Танго (2005)
 • Гламур (2006)
 • Про любов? (2007)
 • Моя Еволюція (2009)
 • Dance (2010)
 • Радіо Любов (2012)
 • Добряк (2013)
 • 25 (2015)

 

 

 

Читайте також: