Radio
Online
Повiдомити новину

Де у Рівному допомагають вирішувати проблеми з COVID-сертифікатом? (ВІДЕО)

Відсьогодні починають діяти жорсткіші правила карантину для жовтої зони. Крім того, "жовті" паспорти вакцинації будуть дійсними лише 30 днів. Та, от що робити, якщо COVID-сертифікат взагалі не генерується у Дії? Знає Іванна Власюк.

 

За минулу добу на Рівненщині зробили щеплення від COVID-19 більше як 2 тисячі людей. Від початку вакцинальної кампанії чимала частка тих, хто щепився, стикаються з проблемою як отримати COVID-сертифікат. Допомогти вирішити проблему можуть у пункті Команди підтримки Дії. Пані Марія одна з тих, яка вирішила звернутися за допомогою, мовляв, у лікарні черги великі, а тут зручніше.

"Я звертаюся, хочу запитати чи я можу за сина отримати сертифікат для нього, бо він не має часу він працює весь час і не має часу сюди прийти," - каже пенсіонерка Марія.

З проханням згенерувати і видрукувати ковід-сертифікат вже для себе - звернулася і пані Ганна.

Подібні центри розташовані не лише у Рівному, але й у Клевані, Дубно, Володимирці, Гощі та Сарнах. А загалом в Україні їх майже дев'ятсот. Найчастіша проблема, з якою люди звертаються - це неможливість згенерувати сертифікат. Одна із причин: помилка сімейного лікаря чи міграційної служби. 

"У нас працівники команди мають на пряму контакти із центром громадського здоров'я, і з працівниками міграційної служби. Все задля того, щоб людина не ходила по цих службах, а ми могли все в телефонному режимі відразу якомога швидше одразу допомогти людині вирішити ту чи іншу проблему," - каже заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило.

Аби перевірити як працює офлайн-пункт до Рівного завітав "батько" Дії - Мстислав Банік. Саме він є розробником порталу. Зазначає, що у Рівному часто звертаються до пункту, аби там видрукували ковід-сертифікат, що у деяких областях рідкість. Крім того, розробник Дії розповів про нові соціальні послуги на порталі, мова йде про призначення та перерахунок пенсій, довідки про трудовий, страховий стаж, довідку про доходи пенсіонера, а також субсидії.

"І саме на вебпорталі доступна подача заяви на отримання субсидій. Замість того, щоб зараз під час подачі такої заяви надходили паперових документів до 14 реєстрів і установ. Зараз це буде відбуватися онлайн, просто анкета зрозуміла," - каже керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі, керівник проєкту Дія Мстислав Банік.

Що ж до раніше анонсованої тисячі гривень за два щеплення, які обіцяють виплачувати через Дію. Мстислав Банік поки конкретної відповіді не дав. Мовляв, чекає остаточного рішення Кабміну. 

"Витратити її можна буде ті види бізнесу, які найбільше постраждали від локдаунів в період пандемії, якраз це також одне із таких питань на яке ми чекаємо фінального бачення на постанову кабінету міністрів, щоб точно розуміти куди людина зможе їх витратити," - продовжує Мстислав Банік.

Тож, яким чином вакциновані українці зможуть скористатися "подарунком" від держави на Миколая - залишається і досі сюрпризом. 

Читайте також: