Radio
Online
Повiдомити новину

COVID-19 нікуди не зник: кількість нових випадків за день становить близько п`яти тисяч

Фото ілюстративне

На жаль, COVID-19 нікуди не зник, навіть під час війни. За статистикою, кількість нових випадків за день становить близько п'яти тисяч. Одужує щоденно майже 25 тис. Помирає від хвороби майже 80 людей на добу.

Про це інформують в Національній академій наук України.

Але ця статистика не є повною, адже з повномасштабним російським вторгненням збір та аналіз даних сильно ускладнився. Через вторгнення рф деякі лікарні змінили режим роботи, а частину з них просто знищили.

Попри неповноту даних, спостерігалось одночасне зниження позитивності ПЛР-тестів і тестів на антиген, які, ймовірно, відносно стійкі до екстремальних впливів. Отже, захворюваність, імовірно, продовжує знижуватися.

Кількість смертей видається заниженою принаймні у півтора раза. Крім того, можливе збільшення кількості летальних випадків, з огляду на ускладнення надання медичної допомоги.

Українські (довоєнні) дані про спостережувану летальність штаму «омікрон» уже доволі надійні та вказують, що вона втричі нижча, ніж у штаму з Вуханю, та вчетверо нижча, ніж у штаму «дельта».

Українські дані зосереджені нерівномірно: 40% всіх ПЛР-тестів, про які відомо з баз даних, виконано на Рівненщині. Левова частка нових хворих припадає на чотири регіони: Волинську, Полтавську, Черкаську області та м. Київ.

У сусідніх країнах (Польщі, Угорщині, Словаччині, Молдові, Румунії), котрі приймають багато українських біженців, нових спалахів інфекції не спостерігається.

Читайте також: Рівненська міська лікарня готова приймати поранених у війні бійців

Читайте також: