Radio
Online
Повiдомити новину

Чому Уряд відмовився фінансувати придбання медичного обладнання для лікарень Рівного? (ВІДЕО)

Спочатку виділили гроші на одне, а потім їх перенаправили на інше. Мова про постанови Кабміну, згідно з якими лікарні мали закупити обладнання. Медзаклади Рівного провели закупівлю. Лікарняне обладнання надійшло, та от воно досі не працює, бо ж грошей в результаті так і ніхто не виділив. Чому медична техніка припадає пилом - розповість Михайло Присяжнюк. 

Ще влітку Кабінет міністрів України своєю постановою виділив кошти на закупівлю спеціалізованого обладнання для двох медичних закладів Рівного, та на самій постанові все і закінчилося. Бо ж обіцяних урядовцями грошей в лікарнях так ніхто і не побачив.

Липнева постанова Кабміну стосувалася двох медзакладів міста - центральної міської та дитячої лікарень Рівного. За 2 мільйони триста тисяч гривень повинні були закупити оптичний томограф та апарат ШВЛ. Керівники медичних установ схопилися за цей документ, як за можливість зменшити навантаження на лікарні в період ковідної пандемії. Провели торги та закупили обладнання. Та вже за три місяці урядовці другою постановою перенаправляють ці гроші на інший медзаклад Рівного - Центр ПМСД "Центральний". 

"Цей факт перерозподілу став для нас несподіванкою, який стався в жовтні, ми були здивовані. Саме тому, що кошти були перерозподілені на придбання обладнання для вторинки, яке купилося на заклад первинки. Я довго не міг зрозуміти сенс саме такого перерозподілу," - заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук.

У міській раді причиною таких дій урядовців називають небажання чути місцеву владу. Юрій Поліщук говорить, що зверталися до Кабміну, але реальної відповіді від них так і не надійшло: 

"Ми написали запит, прийшла відповідь попередня, що буде розглянуте на відповідних комісіях це питання, така по суті відписка. Тому конкретної якоїсь відповіді в мене зараз поки від Кабміну немає."

А поки чиновники думають, як вирішити цю ситуацію, медичне обладнання припадає пилом в лікарнях міста. Попри відсутність грошей на нього, медичну техніку все ж доставили згідно з проведеними торгами, та от скористатися нею немає можливості. Як от цим апаратом штучної вентиляції легень в дитячій міській лікарні Рівного за один мільйон триста тисяч гривень. 

"Коли ми купуємо через тендер, в договорі вказано, що треба здійснити проплату, тоді приїжджає інженер, який налаштує апарат і запустить. Ми реально дуже чекаємо, дуже чекаємо такої можливості, щоб скоріше почати працювати на цьому апараті," - розповів головний лікар міської дитячої лікарні Рівного Микола Надєйко.

В міській лікарні Рівного ситуація аналогічна - новим оптичним томографом за один мільйон гривень лікарі також не користувалися.  Де ж брати кошти на обладнання? Чи взагалі повертати дороговартісну техніку переможцям тендерів? Це питання сьогодні розглядала бюджетна комісія Рівнеради. За незрозумілі дії Кабміну та медичне обладнання швидше за все доведеться розраховуватися жителям Рівного. 

"Є в нас бачення спільне, є погодження бюджетної комісії, що ці кошти зняти з одного об'єкту і перенаправити на інший об'єкт. Ці кошти будуть зняті з ремонту даху інфекційного корпусу Центральної міської лікарні. теж вийшла така цікава ситуація, що підрядник, який взявся цю роботу виконувати, до кінця року не встигає її завершити, відповідно кошти залишалися," - розповів начальник Управління охорони здоров'я Рівного Віктор Іськів. 

Та крапку в цій історії поставлять місцеві обранці. Вже завтра на сесії Рівнеради депутати повинні  вирішити, чи профінансують рівняни медичне обладнання обіцяне Кабінетом міністрів. 

Читайте також: