Radio
Online
Повiдомити новину

Чому дерева руйнують рівненський "Грабник" ? (ВІДЕО)

Купи гілля та пошкоджені паркани. Світлини кладовища "Грабник" облетіли соцмережі. Рівняни оторопіли від побаченої картини та кинули клич, мовляв, у місті зруйнували історичний цвинтар. Наші журналісти з'ясували, чому так сталося та хто завдав шкоди таємничій локації.

Саме так зараз виглядає історичне місце для Рівного - кладовище "Грабник". Однак було воно таким не завжди. Ще донедавна тут стояли вікові дерева, які від кожного пориву вітру несли загрозу як для людей, так і пам'ятників, за якими вже не один 10 років ніхто не доглядає. Однак днями тут погосподарювали комунальники. Зрізали аварійні дерева.

Однак робота комунальників неабияк обурила рівнян. Світлини зі зрізаними деревами на цвинтарі швидко потрапили у соцмережі. Від побаченого місцеві оторопіли.

Однак, як зазначила Тетяна Баранчук, зрізали дерева для того, аби уникнути неприємних наслідків. Мовляв, вони могли б завдади більшої шкоди, якби рано чи пізно впали прямісінько на пам'ятники та огорожі, тим самим зруйнувавши їх.

Аби зрізати аварійні дерева на "Грабнику", довелося наймати спеціального працівника, адже своїх рук бракує. Цього року арборист аж із Ковеля. І, аби не їздити декілька разів, спеціаліст зрізав дерева одним помахом. Проте забрати наслідки роботи арбориста комунальники ще не встигли.

Комунальники кажуть: огорожі пошкоджені не через їхню діяльність. Це все наслідки літнього буревію. Але чомусь пів року тому рівняни не звернули на це увагу.

Зрізати аварійні дерева запланували ще влітку, а точніше після буревію, який повалив аварійні дерева. Тоді створили комісію, яка оглянула їх, вікових та багаторічних. Та все ж без відповідного дозволу видалення дерев - заборонене. Тож, як тільки отримали добро, взялися за роботу. Як зазначили комунальники, вже на весні цього року місто серйозно візьметься за історичну локацію. Планують влаштувати толоку, під час якої впрорядкують 200 річний цвинтар.Однак як швидко комунальникам вдасться навести лад на цвинтарі, покаже лише час. 

Читайте також: