Radio
Online
Повiдомити новину

Члени «екологічної» комісії хочуть розібратися, чому на Березнівщині загинула риба

Депутати обласної ради прагнуть детально розібратися з тим, як відбувається розслідування загибелі риби у річці Случ на території Березнівської міської територіальної громади. Про це йшлося сьогодні на засіданні постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під головуванням Юрія Кузнюка. Участь у засіданні комісії взяли голова обласної ради Сергій Кондрачук та його заступник Олексій Бучинський.

Про це повідомили у Рівненській обласній раді.

Факт масової загибелі риби у ріці Случ був зафіксований на початку липня цього року. За інформацією Державної екологічної інспекції поліського округу, загибель понад 43 тисячі екз. риби виявлено на 110 тисячах квадратних метрів  водного дзеркала річки Случ. За результатами досліджень проб води зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимої концентрації для водойм рибогосподарського водокористування за низкою показників.

Відтак, обговорюючи інформацію щодо забруднення річки Случ на території Березнівської територіальної громади, депутати наголошували на серйозності завданих збитків та необхідності виявити винуватців цього порушення.

"Масова загибель риби призвела до суттєвих збитків – на майже п’ять мільйонів гривень. Тому це питання потрібно розглянути детально, заслухавши правоохоронців, щоб врешті зрозуміти, хто і коли відшкодовуватиме завдані збитки", - зазначив Сергій Кондрачук.

Зрештою члени комісії вирішили звернутися до правоохоронців, аби ті надали інформацію щодо стану з розслідуванням ситуації. Представників поліції депутати мають намір заслухати на наступному засіданні комісії, де знову розглядатимуть це питання.  

Також члени комісії на наступному засіданні прагнуть заслухати та обговорити інформацію щодо стану очисних споруд на території Березнівської громади.

Під час комісії депутати розглянули й низку інших питань. У ході їх обговорення в депутатів виникали запитання, що стосуються реалій сьогодення. Зокрема голова комісії Юрій Кузнюк поцікавився у керівника Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства «Рівнеоблводоканал» Андрія Карауша щодо перспектив роботи підприємства в екстремальних умовах, а саме – за відсутності електроенергії протягом тривалого часу.

Як зазначив Андрій Карауш, за таких умов централізована система не функціонуватиме. Натомість локальні мережі будуть працюватимуть завдяки генераторам. У березні було придбано два потужних генератори, що здатні забезпечити роботу невеликої каналізаційної станції та заправку автівок. Також «на озброєнні» у «Рівнеоблводоканалу» є ручні помпи, менші генератори. Накопичено й запас резервуарів. Тому у підприємства є змога забезпечити децентралізоване постачання води.  

Загалом депутати розглянули одинадцять питань порядку денного.

Читайте також: