Radio
Online
Повiдомити новину

Чим вкривати троянди на зиму, аби врятувати їх від морозів (ВІДЕО)

Врятувати троянди від замерзання. На центральній квітковій алеї у Рівному зростає кілька десятків сортів цих квітів. Вони потребують догляду впродовж цілого року. А особливо — у холодний сезон, коли рослини просто можуть не пережити зимових морозів. Для утеплення троянд працівники Тресту зеленого господарства використовують спеціальну біомасу. Та вона не завжди доступна для пересічних рівнян, тому комунальники розповіли як доглянути за квітами в інший спосіб. 

На алеї у центрі Рівного зростає кілька десятків сортів троянд. Влітку вони стають окрасою міста, а от взимку потребують ретельного догляду. З приходом морозів працівники Тресту зеленого господарства почали утеплювати кущі троянд, аби врятувати їх від перемерзання.

Це якби рахується догляд осінньо-зимовий період за трояндами. Ми їх обрізали спочатку, і разом це буде підживлення. Весною ми його розгребемо, перекопаємо, і не будем вносить такі вже добрива, а буде це таке все натуральне, - бригадирка команди озеленення Світлана.

Такий спосіб вкриття називається мульчуванням. Для нього озеленювачі зазвичай використовують торф. Та цьогоріч вирішили спробувати укрити кущі спеціальною біомасою. Її можна використовувати для будь-яких квітів, незалежно від сорту та виду.

За словами працівників Тресту, кількість добрива залежить від розміру куща.

Мульчування — найпростіший спосіб утеплити кущі троянд. Він достатньо ефективний, якщо температура взимку не опускається нижче 15 градусів. Власники присадибних ділянок можуть утеплювати рослини недорогими та доступними засобами:

Для захисту рослин від холодів можна використовувати навіть звичайну тирсу, а якщо температура опускатиметься до критичних показників, комунальники радять накривати рослини агроволокном. Коли ж троянди перезимують і почнуть прокидатися, їх слід підживлювати вже органічними добривами. Це можуть бути азотні, калієві та магнієві добрива. Вони стимулюватимуть зростання кущів, їх стійкість до хвороб і формування здорових квіток.

Читайте також: