Radio
Online
Повiдомити новину

Чи переноситимуть скульптуру “Богатиря” у зв’язку зі спорудженням комплексу Таємничих підземель Рівного?

Відповідно до проекту будівництва скульптуру, яку у народі охрестили “Стаматологом”, планувалось перенести на кілька метрів у бік. Адже, кількатонний бетонний монумент практично нависає над підземеллям і може становити загрозу для відвідувачів архітектурної пам’ятки.

Втім, на думку окремих фахівців, бетонний “Змієборець”, споруджений ще за радянської влади у середині минулого століття, хоч і не має мистецької цінності, все ж має залишитися на своєму місці, як своєрідний символ епохи. Крім того, є побоювання, що скульптура, колись поспіхом встановлення на фонтані, може зазнати руйнування під час перенесення.

З огляду на це, управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради ініціювало сьогоднішню зустріч з усіма зацікавленими сторонами для пошуків оптимального інженерного рішення. 

Під час зустрічі прозвучало чимало цікавих, а подекуди і радикальних пропозицій. Зокрема, на думку відомого рівненського архітектора і урбаніста Дмитра Котлярова, заради збереження фігури він готовий пожервувати спорудженням фонтану.   Втім, в результаті зустрічі, всі присутні дійшли згоди, що варто продовжити обговорення подальших дій у форматі фахової дискусії у рамках новоствореної робочої групи. Її перше засідання запланували уже на найближчу п'ятницю. 

Варто зауважити, що найменша зупинка у будівництві укриття над підземною частиною споруд палацику “На Гірці” може призвести до руйнування старовинної цегляної кладки. А це неприпустимо, адже йдеться про гарантоване законом збереження  пам’ятки архітектури місцевого значення. Тож, якщо напрацювання можливих рішень затягнеться, будівельники все ж спробують перенести скульптуру на кілька метрів праворуч, як це і передбачено раніше затвердженим проектом будівництва.

Поки, питання залишається відкритим, триває його технічне і технологічне опрацювання. 

В будь-якому разі, скульптуру Богатиря ретельно відсканували і виготовили її точну 3D модель.

Команда проекту "Таємничі підземелля Рівного"


Читайте також: