Radio
Online
Повiдомити новину

Чи буде зима на Рівненщині теплою? (ВІДЕО)

Перші дні зими. Наші предки вважали 1 грудня визначальним. Мовляв, яка погода цього дня - така буде і весь сезон.

Люди кажуть, що у грудні що не день, то свято. І справді: в цьому місяці багато християнських та народних свят. І майже кожен день має свої традиції, прикмети і значення, - фольклористка Раїса Цапун.

Яке перше грудня - така й зима буде. Наші предки з давніх віків вірили у знаки природи. До сьогодні до нас прийшло безліч приказок та прикмет. Фольклористка Раїса Цапун розповідає: одним з найважливіших для людей у давнину був перший день зими.

Якщо цей день буває вітряний, заметіль, то це означає, що і на масляну землю замете. А якщо у цей день буде тепло, то і зима буде м'якою і сніжною, - фольклористка Раїса Цапун.

Зі спостережень, люди визначали, якої погоди чекати у майбутньому. Більшість природніх явищ і їх повторення впливали як на вірування людей, так і на прогнози на найближчий час. Історія прикмет бере початок ще з язичницьких часів, коли від природи залежало людське життя.

Ну люди здавна вірили у вищі сили. Вони вірили в сонце, в зорі, в місяць і завжди споглядали, як вони світять. Т ому коли вони дивилися на місяць, якщо він в таку пору, як зараз, коли він був затемнений, значить це мав бути сніг. Влітку - дощ. Коли сонце червоне заходило - завжди говорили шо це на мороз, - фольклористка Раїса Цапун.

Минулого року зима виявилась помірною: сніг можна було побачити не завжди, хоча тепература повітря була доволі низька. Зазвичай така погода і притаманна для грудня в Україні.

Назва місяця грудень ще походить з давніх часів. Так називали предки цей місяць. Називали так тому, що за час осінньої пори земля ставала розмоклою. І коли замерзала земля, люди на чому їхали? На возах. І ця земля ставала грудками такими великими. І коли замерзала земля, то було багато цього груддя і на дорогах, і на полях, - фольклористка Раїса Цапун.

Згідно з народними прикметами 1 грудня пророкує нам м'яку, теплу зиму. А от згідно з прогнозами синоптиків найбільших заморозків слід очікувати на січень та лютий. Проте протримаються вони недовго.

Читайте також: