Radio
Online
Повiдомити новину

Чергова хвиля дерадянізації : яку назву отримає вулиця Гагаріна? (ВІДЕО)

Дерусифікація назв вулиць у Рівному продовжується. Сьогодні спеціально створена комісія погодила перейменування ще кількох вулиць у рамках дерадянізації та дерусифікації. Найбільш дискусійним, стало рішення перейменувати вулицю Гагаріна на вулицю Василя Червонія.

Замість Гагаріна Василь Червоній. Сьогодні члени комісії з перейменування вулиць погодили чергову хвилю дерусифікації в Рівному. Загалом пропонують змінити назви трьох вулиці. Зокрема, вулицю Рилєєва — на Гетьманську, Кондратьєва — на Солов’їну та Гараріна — на Василя Червонія. За словами члена комісії, історика Андрія Живюка під дерусифікацію потрапляють ті вулиці, які так чи інакше пов'язують наше місто з країною-агресором.

Це ті топонімічні об'єкти, ті назви, які так або інакше репрезентують слово "рускій мір", тобто це діячі російської літератури, художники, педагоги, вчені, є навіть військові, більшість із них до Рівного не мають ніякого стосунку, як і до України, які є яскравими представники російської культури, чи "рускава міра" , як зараз Росія це позиціонує, - історик Андрій Жив'юк.

Остаточне рішення про перейменування вулиць мають ухвалити депутати міської ради, однак вже зараз можна прогнозувати суперечливе ставлення до перейменування вулиці Гагаріна у Василя Червонія.Адже до постаті останнього в суспільстві немає однозначного ставлення. Зокрема, Народна депутатка України Соломія Бобровська вважає Василя Червонія одним з основоположників незалежності України.

Разом з цим не усі мешканці вулиці Гагаріна розділяють захоплення пані Бобровської та вважають це перейменування недоречним.

Читайте також: