Radio
Online
Повiдомити новину

Брат полеглого захисника України отримав можливість зробити довгоочікувану операцію (ВІДЕО)

Рідні полеглих захисників України часто залишаються сам на сам із власними проблемами. Аби допомогти їм, 24 листопада відбулася виставка-аукціон, картини на яку готували, як відомі митці в Україні, так і початківці. У перший день організаторам вдалося зібрати рекордні 100 тисяч гривень. Частину цих коштів вже передали першій сім'ї. Далі у матеріалі Ангеліни Бурак. 

 

Сам на сам із хворобою. Ніна Прончук мама чотирьох синів. Найстаршого, Тараса, вона втратила на Донбасі чотири роки тому. А найменший, Назар, інвалід з дитинства. Йому необхідне тривале лікування та реабілітація, щоб він міг самостійно тримати предмети в руках, писати, малювати та їсти. Хлопець вже переніс шість операцій, однак їх виявилося замало. Для покращення ситуації необхідно іще декілька. 

"По прогнозах лікарів, то дві операції - це кисті в нас лишилися, а там буде видно, побачить вона, та якби пішли здвиги, почав більше згинати руки, на даний час він може себе обслуговувати, він ходить у звичайну школу, і пише, і їсть, і все. Йому вже 15 років, і він старається сам себе обслужить," - розповідає мама загиблого учасника АТО Ніна Прончук.

Мама сама не в силах забезпечити лікування Назара. Тому змушена звертатися за допомогою до людей. А хто шукає, той завжди знайде. Прончуки, як й інші сім'ї загиблих учасників АТО та ветерани війни, проходять арттерапію у Будинку Ветеранів. Намальовані ними картини разом із полотнами відомих українських художників виставили на продаж. Саме завдяки вирученим коштам Назар Прончук отримав можливість пройти увесь комплекс необхідного лікування. Тож у цю неділю сім'я вирушила до Харкова на першу операцію. Напередодні до них завітав секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян, який і організував благодійну виставку. 

"Ті кошти, які ми виручили на аукціоні, це та перша сім'я, якій ми вирішили допомогти. Дійсно були потрібні ці кошти на операцію. Будемо допомагати і матеріально, і технічно, навіть прийти до них додому сюди, відчути ту атмосферу, і побажати гарної дороги і хорошої операції. Ми вже сьогодні бачимо що були зібрані чемодани. Вони будуть вирушати і будемо очікувати їх з операції," - каже секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Прончуки не єдина родина полеглих захисників України, які стикнулися з важкими недугами та значними фінансовими потребами, які вони не можуть подолати самостійно. Саме для допомоги їм продовжується збір коштів на благодійній виставці, яка триватиме до 19 грудня у галереї "Євроарт". 

Читайте також: