Radio
Online
Повiдомити новину

Більше тисячі містян звернулися в громадську приймальню «Рівне Разом» (ВІДЕО)

 Перша тисяча. Саме стільки звернень від мешканців міста прийняли консультанти громадської приймальні ГО «Рівне Разом» з дня відкриття.

І це мова йде тільки про тих, хто особисто прийшов за адресою Соборна 13. Рівняни розповідають, йдуть сюди із останньою надією, бо двері владних кабінетів для них закриті.

Із земельною проблемою. Вже декілька років маю таку проблему. У мене пять сот в оренді і мені треба платити п'ять тисяч в рік. І мені це накладно. Я працюю в лікарні. У мене маленька зарплата - мінімальна. Зверталася до наших депутатів. Багаторазово. Ніби всі обіцяли. І все було негативного вирішено. І я вирішила звернутися до громадської приймальні. Я надіюсь, що мене почули і буде питання вирішено позитивно, - каже Олександра Ситнікова.

Я зверталася в міську управу, до юристів, до всіх і воно не вирішується. А чому в «Рівне разом» звернулися? – а куди ще. Вони ж мають розглядати. Це ж наша влада, - розповідає Наталія Легка.

Допомагає людям. От проїзд пенсіонерам безкоштовно відкрили. Думаю, варто спробувати, - розповідає пан Олександр. У громадську приймальню “Рівне Разом” люди звертаються із своїми найрізноманітнішими проблемами. Земельні, житлові, особисті, що стосується доріг, вулиць, будинків, прибудинкової території. Все, що болить, і не один рік. Дуже часто вони потребують саме фахової юридичної підтримки.


Якщо питання стосується приватизації, чи виконання рішення суду – ми надаємо прості консультації, нормативно-правове роз'яснення, як людина повинна себе вести в тій чи іншій ситуації. Якщо є необхідність - допомагаємо людині написати звернення в Рівненську міську раду, до Кабінету Міністрів України. Тобто все залежить від самої суті проблеми. Дуже велика кількість звернень стосується водовідведення та водопостачання, - каже Ольга Луцик - юристка громадської приймальні ГО «Рівне Разом»

Консультантка громадської приймальні ГО «Рівне Разом» Іванна Одейчук розповідає, що в день звернень може бути до сотні. Всі вони фіксуються в електронну базу. Оскільки звернень багато, волонтери складають спеціальний графік, аби людям було зручно приходити. Призначають певний день і час. Тому скупчення в громадській приймальні немає.


Ми враховуємо побажання людей, є люди, які працюють, вони не можуть в першій половині дня, а вони можуть в другій половині дня. Ми намагаємося максимально підкоригувати графік, щоб було зручно для громадян, - каже Іванна Одейчук - консультантка громадської приймальні ГО «Рівне разом».


Прийом громадян проводить і голова ГО «Рівне Разом» Віктор Шакирзян. Каже, вражений скільки людей у місті знаходяться у безвиході, які не знають куди вже звернутися, аби нарешті вирішити свою проблему. Додає, кожна історія вражає. І хочеться їм допомогти.

Це є питання ті, на які міська влада не хоче ніяким чином реагувати – це є земельні ділянки, це комунпослуги. У свою чергу наші волонтери громадської організації допомагають правильно писати документи, петиції, допомагають вирішити прості питання. Ми хочемо показати, як насправді може реагувати влада. Це є рівняни в першу чергу – і ми маємо їх зрозуміти і почути, - каже Віктор Шакирзян - голова ГО «Рівне Разом».

Нагадаємо, що громадська приймальня «Рівне Разом» працює щодня, крім суботи та неділі. З 10 ранку і до 16:00. За адресою Соборна 13. Звернутися можна також і дистанційно, телефоном.

Читайте також: