Radio
Online
Повiдомити новину

Автомобіль чи велосипед: ось у чому питання для рівнян (ВІДЕО)

Сьогодні у світі – міжнародний день без авто. Люди  пересідають зі своїх автівок на велосипед, громадський транспорт чи взагалі йдуть пішки. Наша Ангеліна Бурак дізналася для чого взагалі потрібна така ініціатива та чи готові до неї рівняни.

 День без авто - екологічна ініціатива, аби зменшити шкідливі викиди в повітря. 22 вересня люди у всьому світі залишають вдома автомобілі та переходять на велосипеди, гіроскутери, електросамокати й моноколеса. Рівненщина теж долучається  до такої ініціативи. Вперше у нашій області запустили флешмоб «День без автомобіля» 

«З 16 до 22 числа - європейський тиждень мобільності і він якраз закінчується Всесвітнім днем без автомобіля. У минулому році ми просто закликали рівнян долучитися до акції, в цьому році вирішили провести флешмоб, тому що в нас є багато велосипедистів, багато людей користується іншими альтернативними видами транспорту,» - каже директор КЗ "Обласний центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" Микола Петренчук.

 Та чи готове місто та рівняни до таких акцій? Ольга Віюк користується велосипедом щодня упродовж 14 років. Каже, за останніх 4 роки значно зросла кількість тих, хто пересів на двоколісні, втім гідних умов для них, на жаль, не з’явилося. Якщо велодоріжка є, то там гуляють пішоходи, бігають діти або ж стоять МАФи. 

«В Рівному їздити на велосипеді досить комфортно, але комфортно пересуватися по дорогам, по проїзним частинам. Якщо ми говоримо про інфраструктуру для велосипедистів, її в нас практично немає, а ті велодоріжки, які в нас зараз в місті є – вони більше як дитячий атракціон. Для пересування на велосипеді саме, як на транспорті, щоб доїхати з дому на роботу, якщо буде в нас ось така подібна велоінфраструктура буде дуже некомфортно," - каже голова асоціації велосипедистів Рівненщини Ольга Віюк.

Власники автомобілів люблять зручність – свободу у виборі маршруту, тепле сидіння взимку або кондиціонер влітку. Ми запитали водіїв чи зможуть вони пересуватися без своїх автівок. Однозначної відповіді немає. 

День без авто - це не про те, як змусити людей на один раз забути про власні автівки. Це про збереження екології та зменшення транспортного завантаження міст. Та от, схоже, у нас до таких змін ще не готові. За даними центру МВС в Рівненський області кількість зареєстрованих машин на Рівненщині лише зростає. Від початку року вже зареєстрували 26 130 транспортних засобів, а за аналогічний період минулоріч їх було на 5 тисяч менше.

Читайте також: