Radio
Online
Повiдомити новину

"Акустичне насильство" по-рівненськи (ВІДЕО)

Четвертого лютого на своїй сторінці у фейсбук народний депутат України Володимир В’ятрович розмістив проєкт закону, який покликаний зупинити акустичне насилля у громадському транспорті. До його створення долучилися загалом 16 нардепів із усіх партій Верховної ради, окрім ОПЗЖ.


Володимир В’ятрович – народний депутат України ІХ скликання «Заборона стосується взагалі використання будь-яких звукових… музики, серіалів водієм чи пасажирами. Абсолютно в нормальних, цивілізованих країнах, прийнято, що такі послуги (перевезення – прим. авт.) надаються без якогось звукового супроводу»
Законопроєкт покликаний внести зміни до статті 40 ЗУ «Про автомобільний транспорт». А саме заборонити водію «транслювати в салоні автобуса музику, звук фільмів чи інші звукові сигнали, окрім інформації про поїздку». Для Рівненської області запропоновані зміни новими не стануть. Ще в 2017 році на сесії обласної ради депутати проголосували за заборону у маршрутках та громадських закладах російської кримінальної музики, яка представлена переважно шансоном.

Олександр Савчук – депутат  Рівненської обласної ради, ініціатор заборони у 2017 році «Ми в області прийняли, що цього контенту не повинно бути. Ми не можемо прийняти закон. Але ми слідкували за цим, обласна рада я маю на увазі. Обласна адміністрація виконувала, вони навіть звітувалися перед нами через певний час. А так, якщо цього не було б, наприклад, людина звертається, а водій каже: «що хочу – те й слухаю, бо це мені подобається».
Водії рівненських маршруток на можливу заборону реагують спокійно, мовляв приймуть, то будемо виконувати.

Олександр – водій « – Ви проти? – Канєшно, настрій так хоч якийсь. Як без настрою їздити? Пасажирам веселіше». Володимир – водій «– Коли як. Зараз от поломаний (магнітола – прим. авт. ). – А коли грала, то пасажири не скаржилися? (журналіст) – У мене радувалися – А яка у Вас музика? (журналіст) - Бах, Шопен». Олег – водій «Приймуть, не приймуть – я всеодно не включаю. Я мотор не чую».
Натомість більшість нами опитаних містян говорять, що музика у салонах громадського транспорту їм не заважає.

Рівнянка «Ну, особисто не заважає, але буває таке, що тембр, або заголосно включена… Наприклад, дітки сплять». Рівнянка «Ну, не знаю. Мені, впринципі,  немає різниці. Якщо грає, то добре, не грає – всеодно». Рівнянка «Чесно? Мені, що буде, що не буде. Але краще, щоб була. Тим більше, що у нас зараз багато гарної української музики нової».  Рівнянин «Ну, якщо шансон, то дуже заважає, але якщо українська якась, популярна, то  навіть приємно слухати».  Рівнянин «Ну, особисто я, частіше всього, слухаю музику в своїх особистих наушниках, яка мені подобається. І раджу це робити всім. Коли вже наушників немає з собою, то музика, певно, таки заважає».
Законопроєкт у теперішньому вигляді також забороняє фільми, які вмикають у громадському транспорті. Їх зазвичай транслюють на рейсах міжобласного значення. Подібна заборона водія маршрутки Рівне-Київ не бентежить

Юрій – водій « – Треба включити – включимо, не треба, то я не включаю. Це ж діло таке. –А зазвичай Ви їдете з фільмами, з музикою? (журналіст) –Ну, як хочуть пасажири, так і їдемо. Думку пасажирів враховуємо».
Диспетчер Дмитро до такої ініціативи відноситься трохи із подивом, адже з його досвіду люди самі не проти в дорозі переглянути фільм.

Дмитро – диспетчер «Не кожному та дорога легко дається. Їде людина чотири, п’ ять годин – щось їй ж треба в дорозі робити. Той музику слухає, той фільм який дивиться. Люди самі просять – включіть щось нам».
 Якщо ж при перегляді виникають у салоні суперечки, то вирішують їх радикальними методами, жартує Дмитро.

Дмитро – диспетчер «Взагалі виключаю все. І всі сидять мовчать тоді».
Коли ж нардепи таки підтримають цей законопроєкт,  тоді навіть при бажанні,  водії будуть змушені везти пасажирів без фільмів та музики. В іншому випадку – передбачене покарання.

Валентин Дупак – адвокат «Напряму цей законопроект не виписаний, яка відповідальність буде? Ну, приблизно адміністративна відповідальність, звичайно, буде – це штрафні санкції. Або стягувати дані штрафи буде контролюючий якийсь орган, або в звичайному порядку поліція».
Проте має законопроєкт й іншу сторону, фільм чи музику при великому бажані можна буде увімкнути, якщо всі пасажири із цим погодяться. Наразі законопроєкт перебуває на розгляді Комітету з питань транспорту та інфраструктури, а також в інших комітетах Верховної ради України.

Читайте також: