Radio
Online
Повiдомити новину

4 райони Рівненщини у топі народжуваності

Збільшується населення переважно в великих містах та їх околицях. Так, у минулому році зросло населення Києва, Одеси, Чернівців, Рівного, Ужгорода та їх найближчих передмість. Крім того, населення околиць Львова, Полтави, Житомира та Вінниці зростає попри негативну динаміку власне в обласних центрах. Про це йдеться у  дослідженні liga.net.

Зокрема, така тенденція традиційно спостерігаєтья на півночі Рівненської області. Першість зберігає Рокитнівський район, де на 100 померлих припадає 183 новонароджених. У 2017 році тамтешнє село Глинне навіть назване обасним управлінням юстиції європейським рекордсменом з народжуваності. Велику роль у бебі-бумі відіграє протестантська громада, але й інші мешканці села намагаються не відставати. В результаті три чверті родин села є багатодітними. В одній з них нещодавно народилася дев’ятнадцята дитина (мати-героїня, до речі, в свої 45 років має вже 13 онуків).

ому зростає населення?

Населення міст та районів може збільшуватися з таких причин:

  • Природний приріст (перевищення народжуваності над смертністю)
  • Міграційний приріст (перевищення кількості прибулих над кількістю вибулих)
  • Зміна адміністративних кордонів (включення або виключення територій, на яких проживає частина населення)
  • Поєднання зазначених вище факторів.
  • Втім, в абсолютній більшості випадків основною причиною збільшення населення в українських містах є міграційний приріст, тобто переселення мешканців з інших регіонів у міста з кращими умовами для життя — житловою і транспортною інфраструктурою, наявністю гідно оплачуваної роботи тощо.

Читайте також: