Radio
Online
Повiдомити новину

313 жителів Рівненщини вирішили змінили ім’я, прізвище чи по батькові

За інформацією відділу державної реєстрації актів цивільного стану Рівненської області минулого року до територіальних відділів ДРАЦС звернулися із відповідною заявою та змінили свої прізвища, ім’я чи по батькові 313 мешканців Рівненщини. Для прикладу в 2020 році кількість охочих змінити ім’я було 267.

Про це повідомляє Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м. Львів.

За законом, кожна людина, починаючи з 16 років, може на власний розсуд змінити своє прізвище, ім’я чи по батькові. За згодою батьків це можна зробити і в більш ранньому віці – у 14 років.

Слід не забувати, що є певні умови за яких можуть відмовити у зміні імені. А саме – у разі: здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом, наявності у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку, офіційного звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника, подання заявником неправдивих відомостей.

Термін розгляду заяви про зміну імені – до трьох місяців. За наявності поважних причин він може бути продовжений, але не більш як на три місяці.

Читайте також: