Radio
Online
Повiдомити новину

3 липня у всьому світі відзначали День відмови від поліетиленових пакетів

Щодня люди використовують поліетиленові пакети і не задумуються над тим, що це несе величезну загрозу для  навколишнього середовища. 160 тисяч поліетиленових пакетів використовують у світі щосекунди, 10 мільйонів – щохвилини, а лише від 1% до 3% пакетів піддаються вторинній переробці по всьому світі.

Поліна Полюхович – керівник громадської організації «Країна зелених змін», розповіла, що переробці підлягає:

«Пластик:

- РЕТ пляшка

- кришки, флакони з-під шампуню, кремів та побутової хімії,

- поліетиленові пакети

- іграшки (на яких є маркування

- контейнери, відра, інші ємності»

Пластик повинен бути чистим, а ще його потрібно стиснути для того, аби пляшка займала мало місця. Варто звертати увагу на умовні позначки на упаковці, які означають тип пластику, для ефективного сортування та переробки сміття:

Результат пошуку зображень за запитом "типи пластику"

Переробці не підлягають обгортки цукерок, зубні щітки, соломинки для пиття, ПВХ, який містить хлор, пластик, що немає коду переробки.

Щорічно 20% усіх твердих відходів становить папір. Це приблизно 44 млн. дерев, які вирубують, а 10 кг макулатури – 7 дерев, які можна зберегти. Якщо говорити про папір, то переробляють:

- картон

- білий папір

- пакувальні коробки

- паперові пакети

- газети, журнали, флаєри

Нагадаємо, що Європарламент схвалив заборону одноразового пластикового посуду, а з 2021-го року в Євросоюзі буде заборонено використання соломинок для пиття, одноразового пластикового посуду, ватних косметичних паличок.

Читайте також: