Щодня люди використовують поліетиленові пакети і не задумуються над тим, що це несе величезну загрозу для навколишнього середовища. 160 тисяч поліетиленових пакетів використовують у світі щосекунди, 10 мільйонів – щохвилини, а лише від 1% до 3% пакетів піддаються вторинній переробці по всьому світі.
Поліна Полюхович – керівник громадської організації «Країна зелених змін», розповіла, що переробці підлягає:
«Пластик:
- РЕТ пляшка
- кришки, флакони з-під шампуню, кремів та побутової хімії,
- поліетиленові пакети
- іграшки (на яких є маркування
- контейнери, відра, інші ємності»
Пластик повинен бути чистим, а ще його потрібно стиснути для того, аби пляшка займала мало місця. Варто звертати увагу на умовні позначки на упаковці, які означають тип пластику, для ефективного сортування та переробки сміття:
Переробці не підлягають обгортки цукерок, зубні щітки, соломинки для пиття, ПВХ, який містить хлор, пластик, що немає коду переробки.
Щорічно 20% усіх твердих відходів становить папір. Це приблизно 44 млн. дерев, які вирубують, а 10 кг макулатури – 7 дерев, які можна зберегти. Якщо говорити про папір, то переробляють:
- картон
- білий папір
- пакувальні коробки
- паперові пакети
- газети, журнали, флаєри
Нагадаємо, що Європарламент схвалив заборону одноразового пластикового посуду, а з 2021-го року в Євросоюзі буде заборонено використання соломинок для пиття, одноразового пластикового посуду, ватних косметичних паличок.