Radio
Online
Повiдомити новину

11 команд та поділ на групи: на вихідних стартує Чемпіонат Рівненської області із футболу (ВІДЕО)

Історичний чемпіонат. На Рівненщині уже 24 вересня розпочинаються обласні змагання із футболу. Цьогоріч всього одна ліга, де змагаються 11 команд. Їх розділили на дві групи - Північ та Південь. Чеміпоана області планують визначити до середини листопада.

Чемпіонат в умовах війни. Рівненська обласна асоціація футболу провела жеребкування календаря Чемпіонату області. Наразі участь підтвердили 11 команд. Відтак буде одна ліга, замість двох, як зазвичай. Також із нововведень поділ команд на групи за територіальним принципом. Із семи колективів з північних районів області сформували групу "Північ", ще чотири команди змагатимуться у групі "Південь"

На жаль, кількість команд не однакова у групах, тому "Північ" грає в одне коло, а "Південь" - у два. По два кращих колективи кожної групи - 1-2 місце - виходять і хрест-навхрест грають з суперниками іншої групи. Будуть два півфівнали. Переможці будуть грати за чемпіонство, а програвші будуть розігрувати бронзові нагороди, - виконавчий директор РОАФ Олег Кучер.

Серед новачків цьогорічного Чемпіонату області ФК "Сокіл" із Осової, що на Дубровиччині. Востаннє колектив брав участь в змаганнях під егідою РОАФ ще в 2016 році. Тоді виступали у Другій лізі. Через брак фінансування змушені були грати у районних першостях. Після семирічної перерви повертаються до обласних баталій.

Команда з нашого села, сам кістяк, на підсилення, бо самі розумієте - це область, беремо з Дубровицької ТГ хлопців, - представник ФК "Сокіл" Олексій Турчик.

Через відміну дитячо-юнацької футбольної ліги колективи ДЮСШ Верес та “КОЛІФКС-Костопіль” теж заявились на Чеміпонат області. Команди складаються здебільшого із юнаків. Відтак РОАФ позбавили їх обов'язкового грошового внеску у вісім тисяч гривень. Серед старожилів - сарненський "Маяк", вараський "Ізотоп-РАЕС" та "Сокіл" із Садового. Команда із Гощанщини у минулому сезоні чемпіонство випустила із рук у золотому матчі. Повернути втрачене - головна ціль на новий чемпіонат.

Практично, десь 80% складу ми зберегли, ми й хотіли зберегти, щоб саме ті хлопці, які в тмоу році трохи не дотягнули до чемпіонства, виступали в цьому сезоні за нас, - помічник тренера ФК "Сокіл"  Ігор Вакульчик.

Цьогорічний Чемпіонат Рівненської області - історичний, адже його проведуть в умовах воєнного стану та активних бойових дій. Як розповідає дослідник футболу на Рівненщині, після захоплення Радянським Союзом Волинського воєводства, встигли провести один розіграш Кубка області у 1941 році. Після нападу Німеччини офіційних поєдинків не проводили.

У період з 41, 42, 43 роки футбольні матчі проводилися, в основному товариські зустрічі, а на офіційному рівні не проводилися, - дослідник історії футболу на Рівненщині Віктор Свиридюк.

Відновили офіційні змагання у вересні 1944 року. Знову провели Кубок області. Перемогу святкував тодішній рівненський "Спартак". А от офіційний чемпіонат області стартував за два роки по тому, у 1946. Відтак шість років розіграш не відбувався. Був ще яскравий епізод із спартакіадою.

В 1945 році проводилися відбірні змагання на право виступу в республіканській спартакіаді. Одним із видів спорту був футбол. За підсумками змагань на першість спартакіади чемпіоном області було визнано команду "Динамо" Рівне, - дослідник історії футболу на Рівненщині Віктор Свиридюк.

Історичний Чемпіонат Рівненської області в умовах воєнного стану стартує 24 вересня. Чемпіона області планують визначити до середини листопада.

Читайте також: