Radio
Online
Повiдомити новину

Чим зумовлене стрімке зростання вартості яєць у Рівному? (ВІДЕО)

В Україні різко подорожчали яйця. За останній місяць ціна збільшилась майже вдвічі, що неабияк обурює українців та рівнян зокрема.

Від початку війни почала стрімко підніматись вартість на основні продукти масового вжитку. Раділи українці та рівняни зокрема, лише стабільності цін на яйця. Однак на початку осені все змінилось. Люди застигають від здивування поблизу прилавків, де продають цей популярний та раніше доступний для усіх товар.

Обурює через те, що в такий час важкий оце ще таке здорожчання. Це теж якось впливає на наш бюджет, - покупчиня Олена.

Яйця такі, що на сніданок всі собі готують, якусь яєчню. Я думаю, що для них це буде накладно, бо люди почнуть хто жарив 4 яйця, буде жарити 2, - покупець Володимир.

Певно, що зросла, позавчора було 40-42, - покупчиня Олена.

За останні тижні вартість десятку яєць на ринку збільшилась майже вдвічі в порівнянні з минулими місяцями. Ціна подекуди доходить до 60 гривень. Продавці розповідають, через високу вартість, попит на купівлю цього продукту значно зменшився.

Вона може підніматися опускатися. Bсі розуміють відносяться з розумінням, немає ні скандалів, ні претензій абсолютно, просто менше беруть, - продавчиня Ірина.

Всерівно беруть, тому що яйце треба в хаті, - продавчиня Катерина.

Немає торгівлі взагалі, - продачиня Любов.

Рівняни шоковані та обурені таким різким здорожчанням. Кажуть, попри війну ціни на найпоширеніші продукти масового вжитку мають бути доступними для кожного.

Для мене людини, яка переселенець це дуже важко. Крайній раз це різко зросли вони, бо там ще було крайній раз 36 і потім 40-45, зараз 50, он уже 56 грн, що далі, 90? Це що прикол якийсь?, - покупець Сергій.

Зросли ціни на яйця й у супермаркетах. Якщо раніше їх вартість складала близько 30 грн., то зараз понад 50. На думку експертів, одним з основних факторів здорожчання є сезонний чинник та зменшення поголів'я птиці. А от виробники причиною називають збройну агресію рф.

Основним фактором є збитковість виробництва, яку ми спостерігали, як виробничники вже 2,5 роки. Просто про це ніхто не говорив, замовчували і це призвело до того, що господарства зменшували поголів'я птиці. Дана галузь не розвивалася, не оновлювалося обладнання. І до цього наклалося те що війна в нашій країні. Декілька великих птахофабрик залишилися на окупованих територія . Російські терористи захопили і відповідно зменшилося виробництво яйця, - директор агрокорпорації "Крупець" Вадим Варфалюк.

Попри усі застереження, вартість яєць може зрости ще на 5-10%. Експерти вважають, що у зв'язку зі зростанням вартості та інших чинників може виникнути дефіцит товару. На думку фахівців, падіння цін варто очікувати на початку 2023 року.

Читайте також: