Сергій Євтушок: “Батьківщина” готова приєднатися до коаліції, але на своїх умовах” (ІНТЕРВ’Ю)

Фракція політичної партії «ВО «Батьківщина» готова доєднатися до провладної коаліції в Парламенті. Такий лист-звернення справді був направлений лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко до Офісу Президента. Щоправда, як говорить народний депутат України від цієї політсили, Сергій Євтушок, в листі зазначаються чіткі умови, за яких це стане можливим. Про ці умови та про роботу фракції «ВО «Батьківщина» в Парламенті говорили з Сергієм Євтушком в програмі PROполітику на телеканалі ITV Media Group.
– Критикувати тарифну політику будь-якого уряду, це була своєрідна, «фішка» Юлії Тимошенко та «Батьківщини». Чому під час останніх стрибків комунальних тарифів ми майже не чули представників Вашої політсили?
– Квітневі платіжки «доб’ють» українську родину до останнього. Це буде той момент, який викличе у людей не просто критику, а бажання діяти більш радикально та категорично. Тому, що зараз неспівмірні тарифи, які затверджені на рівні семи гривень і плюс доставка. В загальному виходить 9 гривень тринадцять копійок один кубометр газу. І давайте подивимося чому це все відбувається? Дуже все просто – корупційний монстр НАК «Нафтогаз», який, на жаль, є в Україні, який нічого не видобуває, нічого не транспортує, він лише адмініструє і збирає гроші з людей. А потім, використовує ці гроші на власні забаганки – літаки, різні програми стосовно навчань, чи ще чогось. Словом різного роду бутафорські речі, куди списуються величезні кошти. І саме головне – мільярдні премії та зарплати. Щоб було зрозуміло – звичайна секретарка керівника, яка є в НАК «Нафтогазі» отримує заробітну плату біля 80 тис. грн. Звідки ці гроші? Звісно, це гроші з кишені українців.
Тому ми категорично, критично вимагаємо від влади негайно встановити соціальну справедливість для українців. По-перше, ми підготували цілий пакет законопроектів, яким передбачається, що газ українського видобутку, а його вистачає для домогосподарств, це приблизно 14 мільярдів кубів Україна видобуває власного газу, ми віддавали споживачам по собівартості, тобто вартості видобутку, плюс 30% рентабельності. Це буде приблизно 3 грн. за один кубометр газу. Це та ціна, яку українці зможуть платити. А зараз ми маємо картину, що на сьогоднішній день собівартість 2,50 плюс доставка і ще якісь видатки, виходимо на ті ж 3 гривні, а все решта, ота маржа – 9 грн. 13 копійок, які сьогодні сплачують українці, йде на видатки усіх отих програм, про які ми говорили. Тому ми зареєстрували пакет законів, але, нажаль, 25 народних депутатів фракції «Батьківщина» не спроможні зараз внести навіть в порядок денний. Влада ж категорично не хоче чути і не хоче хоча б внести і проговорити в сесійній залі ці законопроекти.
Другий момент: влітку в нас було закачано дуже багато газу в газові сховища. І, от у мене, дуже серйозне практичне запитання: чому влада не продає зараз українцям газ по тій ціні, за яку він був закуплений в газові сховища, коли ціна газу була найнижча в світі і Європі, а продає по сім гривень, де «наварює» величезну маржу, яка потім через НАК «Нафтогаз» виводиться в офшорні зони.
І по-третє, саме основне: я розумію, що не дають європейську зарплату людям, але ціни на комунальні послуги у нас європейські. Відтак борг по комуналці на сьогодні в Україні складає 81 мільярд гривень. Це неспівставна ціна, неспівставна цифра, яка говорить, що або уряд чітко перегляне свою політику по відношенню до формуванню тарифів, або потрібно вигадувати якісь нові формули, моделі, по реструктуризації. Не спроможні українці сплачувати такі тарифи! Тому ми вимагаємо від влади негайно повернутися до розгляду пакету наших законопроектів в сесійній залі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “НЕ ШУКАЙТЕ ТУТ НІЯКОЇ ЗРАДИ!” – СЕРГІЙ ЄВТУШОК ПРО ОБРАННЯ ГОЛОВОЮ “БАТЬКІВЩИНИ” НА РІВНЕНЩИНІ (ІНТЕРВ’Ю)
– Ви заявляєте, що в опозиції та критикуєте уряд, але є звернення лідерки вашої партії Юлії Тимошенко щодо готовності приєднатися фракції «Батьківщина» до провладної більшості. Чи немає дисонансу в цих діях? З однієї сторони ви критикуєте уряд, з іншої готові його підтримувати.
– Так, справді така заява є. Але давайте я озвучу за яких умов Юлія Тимошенко готова ввійти в коаліцію та уряд. Умова одна – зміна філософії господарювання! Зміна філософії управління! Ми категорично не погоджуємося з тими речами, які сьогодні відбуваються в Україні. Це і продаж сільськогосподарських земель. Тобто стратегія існування і розвитку країни. Ми не розділяємо те, що зараз відбувається! Ми говоримо про те, що в нас напрацьований дуже «міцний» документ, який напрацьовували найкращі науковці країни – це «Новий курс України». Він передбачає покроковий план. Там уже за 10-20 днів чітко буде відчутно кожному українцю суттєве покращення.
Другий момент, про який я хотів би сказати – це те, що країна на краю прірви. І це нам дає розуміння, що на сьогоднішній день при владі профнепридатний уряд, який не здатний реагувати на ті всі виклики, які є оперативно, швидко та ефективно. Тому, що ми бачимо пандемію, ми бачимо неефективне використання коштів. Тут можна наводити дуже багато прикладів: коли в лікарнях немає кисню, то перерізаються стрічки по якимось дорогам, «Великому будівництві». А паралельно вмирають люди, вакцинування, і ряд інших програм, які провалені. Якщо хочете про Рівненщину, то я категорично не розділяю позицію закриття паліативних медичних закладів. Яке відбулося, до прикладу, в місті Дубно. Нібито розпорядженням керівництва області переводиться в обласну клінічну лікарню, але по факту, це дубенське відділення закривається. Що це значить – тридцять дуже хворих пацієнтів, які потребують специфічного догляду будуть викинуті просто неба, а медичні працівники, які здійснювали догляд будуть «відіслані на біржу», чи «випхані за кордон».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: повний випуск програми “PROПОЛІТИКУ” з Сергієм Євтушком
– За заявою керівництва фракції «Слуга народу» Давида Арахамії саме представники «Батьківщини» та ОПЗЖ блокують «поправочним спамом» ухвалення закону про здешевлення розмитнення автомобілів. Прокоментуйте цю заяву та поясніть, власне, чому ви проводите це блокування?
– Одним із стратегічних кроків, який ми зараз намагатимемося здійснити – це запустити механізм народовладдя. На жаль, зараз Закон «Про референдум» не підписаний Президентом, він абсолютно недолугий і там, за його положеннями дуже складно провести референдум за народною ініціативою. Проте партія «Батьківщина» чітко розуміє, що все ж таки потрібно здійснити намагання і п’ять ключових питань, які озвучила Юлія Тимошенко, ми будемо пробувати ставити на обговорення і питати у людей. І перше, звісно, це земля. Зараз, якщо говорити в контексті вашого питання, то цей законопроект 2194, із серії законів, які дають можливість приватизувати, продати, українську сільськогосподарську землю навіть іноземцям.
– Мова йде про розмитнення автомобілів…
Так. Але ми подали більше тисячі правок до закону про землю (законопроект про здешевлення розмитнення автомобілів йде після згадуваного Сергієм Євтушком законопроекту 2194. У Верховній раді України розгляд законопроектів відбувається відповідно до номерів реєстрації – авт.). Це не блокування цих законопроектів. Ми наполягаємо на розгляді цих проектів і в тому числі про розмитнення вже дуже давно. Влада чомусь їх не ставить. Ми комунікуємо з категорією тих людей, які дуже часто влаштовують мітинги під парламентом (власники так званих «євроблях», – авт.). І повірте мені, члени фракції «Батьківщина», і втому числі і я, завжди, без жодних застережень виходимо на трибуну і озвучуємо нашу позицію – ми підтримуємо цих людей, підтримуємо їхні законодавчі ініціативи. І говорити зараз, що ми щось блокуємо, бо ми боримося за те, щоб не продавалася сільгосподарська земля особливо іноземцям, у вигляді застави в якийсь там банк. А ми знаємо. хто власники банків. І дуже швидко ця земля, яка мала би приносити дохід через оренду, насамперед об’єднаним територіальним громадам, вона опиниться в чиїхось, не українських руках. Ми не блокуємо такі закони, про які ви запитали. Ми навпаки боремося за те, щоб максимально «вичистити» закон яким передбачається ряд не добрих ініціатив. Так як було з простим законом про ринок землі. В першочерговій стартовій позиції було передача в одні руки 200 тисяч гектарів землі. Вибачте, правки були, дискусія була, і ми спромоглися на 60-70% зробити меншу ставку, ніж пропонувалося авторами закону.
Автор Сергій Мініч.
Шукайте нас 👇👇👇
Офіційний сайт
Соціальні мережі:
► Ми у Facebook
► Ми в Instagram
► Наш Telegram-канал