“Кінцеве рішення за міським головою,” – Марина Кузмічова про кадрові зміни у Рівному (ІНТЕРВ’Ю)

Про те, як працюється представниці партії «Голос» в команді міського голови Рівного Олександра Третяка, про нову кадрову політику в гуманітарній сфері розповіла заступниця міського голови Рівного Марина Кузмічова в ексклюзивному інтерв’ю в програмі «PROполітику» на телеканалі ITV media group.
– Ви є представником «Голосу» в команді міського голови Рівного, Олександра Третяка. То як Вам працюється з міським головою, який балотувався від Європейської Солідарності?
– В програмах Європейської Солідарності та «Голосу» багато спільного, спільних бачень. І тому в нас немає протиріч. Команда формується. Власне вона була сформована після сесії, але зараз відбувається такий процес, коли ми починаємо чути одне одного, розуміти. Зібралося п’ятеро різних людей зі своїм баченням, і зараз нам потрібно сформувати отой кістяк, який далі буде працювати в одній команді. Власне, зараз відбувається формування цього кістяка, і я думаю, що досить успішно.
– Але наскільки підтримують Ваші ініціативи інші члени команди? Адже є більш досвідченіші політики, менш досвідчені.
– Знаєте, зараз у нас розпочався процес стратегування. І цей процес, після завершення, покаже нам, власне, хто, що хоче і дозволить об’єднати усе це в єдине бачення. На сьогодні немає ситуацій в яких мене б не розуміли чи не підтримували. Просто на сьогодні ми ще не зібрали усі наші ідеї і те що ми хотіли б зробити за п’ять років докупи. Власне ми лише провели перші наради по стратегуванню, ми вже визначилися як нам починати, яку інформацію попередньо зібрати. От коли ми вже почнемо напрацьовувати спільну думку, спільну стратегію, тоді ми і побачимо кому твої ідеї не подобаються, чи подобаються. Можливо виникнуть якісь суперечки. Але завдяки суперечкам і можливо вибудувати якусь спільну думку. Тому, думаю, усі мої ідеї підтримають.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ повний випуск програми «PROполітику» з Мариною Кузмічовою
– Ви прийшли на посаду заступника з депутатства. Наскільки посада заступника міського голови з гуманітарних питань сприяє в реалізації обіцянок даних Вашим виборцям під час виборчих перегонів?
– Мені здається, що з позиції заступниці можливо зробити більше. Адже ти з середини бачиш усі процеси. Ти як депутат чи громадський активіст, можливо, і не знатимеш про деякі деталі, а зараз ти це бачиш. Передивившись програми, розумієш, що додавши незначний штрих, можеш зробити значно більше за ті ж самі кошти. В принципі з тим, що я хочу зробити, а це і розвиток та осучаснення культури, і перевести наші бібліотеки у нові сучасні простори, тобто вони будуть бібліотеками, але з сучасним баченням. В принципі це все реально зробити. І саме головне – зараз я маю змогу об’єднавши молодих, активних людей, які готові рухати галузі, реалізовувати свої ідеї, працюючи у виконавчій владі підсилити їх.. Тому, в принципі, я не хочу забігати на перед, обіцяючи що я щось зроблю, але я бачу шляхи, як це можна зреалізувати.
– У галузях, які ви куруєте, тривають чи не найбільше кадрових змін та призначень. Чим викликано те, що практично усі начальники управлінь змінюються?
– На сьогоднішній день змінився лише один начальник – управління освіти міста Рівного. Василь Степанович Харковець пішов на заступника, а Богдан Турович зайшов на начальника цього управління. Звісно, новий міський голова будує нову команду. І я вважаю, що це нормальний процес. І за ці два місяці, які я на посаді, переговорила з усіма начальниками управлінь. Наприклад, Тарас Максименко (начальник управління культури, – ред.) сказав, що в нього є наступні бачення. Він готовий піти абсолютно спокійно, лише хоче доробити проект «На гірці», що в парку. Сергій Анатолійович Шевчук (начальник управління молоді і спорту, – ред.) спокійно іде на зама, бо розуміє, що у нас будуть нові бачення і його це абсолютно влаштовує. Тож ми наразі чекаємо кого вибере міський голова. Адже призначення на посаду начальників управлінь робить міський голова. Звісно ми погоджуємо, але на сьогоднішній момент прізвищ претендентів на посади начальників мені не відомі.
– До речі, в нашому ефірі Олександр Третяк запевняв, що усі кадрові призначення відбуваються за поданням профільних заступників…
– Звичайно, це так. Формально це відбувається за поданням заступників, але кінцеве рішення все одно за міським головою. Тому, що в першу чергу виконавча гілка влади має будуватися під міського голову. Ми радимося. Він пропонує свої, я свої варіанти. Так само в нас є голови фракцій, які мають свої бачення і мають свої варіанти… Немає поганих, хороших, ми всі зацікавлені в тому, щоб був результат. Тому ми радимося і на сьогоднішній день в нас немає остаточної думки хто буде наступними начальниками управлінь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному продовжуються кадрові ротації
З Богданом Туровичем вже визначено, вже було офіційне представлення, і ми починаємо працювати. Нова, адекватна людина, яка хоче багато зробити, має багато ідей. Ми сідаємо, працюємо. Він ще вчиться, бо є нові виклики, про які він ще не знав до цього часу і відповідно ми вчимося чути одне одного.
– До речі, хотів запитати про Богдана Туровича. Це була креатура, пропозиція міського голови, чи це Ваша людина?
– Це була пропозиція міського голови. Звісно, ми обговорювали її, знайомилися і погоджували.
– Погодьтеся, дивно, що голову Острозького району призначають керувати такою великою галуззю, як освіта Рівного, в якій він до цього не працював?
– Ви знаєте, я не можу судити про нього, як про фахівця. Попрацюємо трошки, подивимося. Дай Боже, щоб виходило. І, скажу так, пів року для мене буде знаковим чи справляється. Шанс треба давати всім! А далі подивимося. Міський голова запевнив нас, що все вийде. Треба працювати, дивитися. Я налаштована на позитив.
– Сьогодні ви вже говорили про зміну начальників управлінь культури та молоді і спорту. Чи є у Вас кандидатури на ці посади? Кого б ви хотіли бачити?
Давайте ми спочатку призначимо і потім поговоримо вже після призначення. Тому, що однозначно погоджених кандидатів ще немає. Тобто до сих пір ще тривають дискусії і я сподіваюся, що наступний тиждень нам покаже до якої згоди ми дійшли. Так ми чуємо одне одного. І, напевне, це саме цінне. Можливо відбувається процес трошки довше, тому що нам потрібно до кінця зрозуміти кого ми хочемо бачити. Адже це ті люди, які мають працювати фахово і з новими віяннями свою роботі.
Автор: Сергій Мініч.