Radio
Online
Повiдомити новину

Які краще обрати фрукти для контролю рівня глюкози у крові

Фрукти отримують погану репутацію, коли йдеться про контроль рівня цукру в крові. Безумовно, багато різновидів «природних цукерок» є природними джерелами цукру, але ці продукти також зазвичай містять такі поживні речовини, як клітковина та важливі мінерали, які допомагають підтримувати здоровий рівень глюкози в крові. Іншими словами, їсти фрукти – це не те ж саме, що їсти цукерки, коли йдеться про контроль цукру в крові. Насолоджуючись фруктами, ви отримуєте набагато більше корисних сполук, ніж класичні продукти з додаванням цукру.

Вибираючи найкращі фрукти для контролю рівня цукру в крові, найкращим вибором буде вибрати ті, які містять менше природного цукру, багато клітковини та є джерелом природних мінералів, які можуть допомогти контролювати рівень цукру в крові, наприклад магнію та міді.

І якщо ви справді хочете підтримати рівень глюкози в крові, спробуйте поєднати ваш вибір солодких фруктів з білком, клітковиною та здоровим жиром — трьома поживними речовинами, які допомагають уповільнити перетравлення вуглеводів і сповільнити їх всмоктування в кров, зрештою допомагаючи запобігти стрибкам рівня цукру в крові. Отже, шматочок фрукта в поєднанні з жменею волоських горіхів або фісташок буде кориснішим, ніж з’їсти той самий шматочок фрукта. Крім того, ви можете почуватися більш задоволеними, насолоджуючись цим комбо.

Нарешті, коли ви зосереджені на підтримці здорового рівня цукру в крові, слід враховувати розмір порції фруктів. Хоча вживання однієї порції фруктів за раз може бути частиною їжі або перекусу, що сприяють зниженню рівня цукру в крові, вживання величезних мисок або кількох шматочків цих продуктів може одночасно завантажити ваше тіло занадто великою кількістю цукру, що призведе до стрибка рівня цукру в крові. Зберігайте свою порцію відповідно до одного середнього шматочка яблука, банана або груші, 1/2 склянки свіжих фруктів або 1/4 склянки сушених сортів.

Хоча всі сорти фруктів можуть бути частиною здорового харчування, є деякі, які очолюють список, коли йдеться про підтримку рівня цукру в крові. Серед моря фруктів, доступних у наших продуктових магазинах і на місцевих фермерських ринках, ось шість найкращих варіантів для рівня цукру в крові — від хорошого до чудового.

Яблука

Відкусивши хрустке яблуко, ваше тіло підживить клітковиною та різними сполуками, зокрема кверцетином і хлорогеновою кислотою, які можуть допомогти знизити рівень цукру в крові.

Результати невеликого дослідження дорослих жінок показали, що вживання яблук перед вуглеводною їжею допомогло знизити рівень цукру в крові після їжі.

Одне яблуко середнього розміру містить більше 4 грамів натуральної клітковини  і менше 20 грамів природного цукру. Поєднання скибочок яблука з джерелом білка та здорового жиру, таким як горіхове масло, може забезпечити ще кращий контроль рівня глюкози в крові та зробити ваш прийом їжі ще більш ситним.

Груші

Поки ви їсте шкірку, вживання груш може бути фантастичним доповненням до дієти, що знижує рівень цукру в крові. Груша середнього розміру містить 6 грамів клітковини, що дорівнює приблизно 21% від рекомендованої добової норми. Видалення шкірки з груші призведе до зменшення клітковини, яка контролює рівень цукру в крові, а також мікроелементів, які допомагають підтримувати контроль рівня глюкози, наприклад вітаміну С.

Чорниця

Дані показують, що вживання цих ягід може допомогти підвищити чутливість до інсуліну, зрештою підтримуючи контроль рівня глюкози в крові.

Згідно з даними досліджень, споживання чорниці покращило такі параметри здоров’я, як контроль рівня глюкози та інсуліну серед чоловіків із діабетом 2 типу. Останні дані показують, що серед тих, хто веде малорухливий спосіб життя, споживання чорниці покращує контроль рівня глюкози та інсуліну.

Помідори

Хоча помідори часто подають як овоч, тому що вони вирощуються з квітки та мають насіння, вони технічно є фруктами.

У помідорах, природно, менше цукру, одна чашка цього фрукта містить лише 4 грами цієї поживної речовини. Помідори також містять лікопін, каротиноїд, який має здатність знижувати рівень глюкози в організмі та підвищувати рівень інсуліну, хоча необхідні добре сплановані дослідження, які підтверджують цей ефект.

Як джерело клітковини, включення помідорів до страв також може допомогти контролювати рівень цукру в крові, завдяки здатності цієї поживної речовини сповільнювати травлення після вживання. А калій, який природним чином міститься в цих літніх фруктах, може мати позитивний вплив на резистентність до інсуліну.

Кокос

Насолода кокосом може додати неповторний і абсолютно задовольняючий смак багатьом стравам і закускам. А людям, які намагаються контролювати рівень цукру в крові, буде приємно дізнатися, що цей тропічний фрукт природним чином містить низький вміст цукру, оскільки містить лише 5 грамів на одну чашку.

Кокос також містить жир і клітковину, що доповнює список причин, чому цей фрукт добре підходить для контролю рівня цукру в крові.

Вибираючи кокос, уникайте підсолодженої кокосової стружки, у якій після обробки може бути багато цукру. Замість цього люди повинні вибирати свіже кокосове м’ясо та відповідні розміри порцій. Незважаючи на те, що кокос не підвищує рівень цукру в крові, він містить насичені жири, які слід споживати в обмежених кількостях, особливо для людей, які мають ризик розвитку серцевих захворювань.

Авокадо

Ці ситні фрукти мають неймовірно низький вміст цукру (1 грам на порцію, якщо бути точним), містять здорові жири та клітковину, які підтримують рівень цукру в крові, і є природним джерелом магнію, мінерал, який підвищує чутливість до інсуліну.

Насправді, згідно з результатами клінічного випробування, часткова заміна складних вуглеводів мононенасиченими жирними кислотами, як-от авокадо, допомагає підтримувати адекватний глікемічний контроль, підкреслюючи, чому включення цих здорових жирів, що містяться в авокадо, є здоровим доповненням до дієти, сприятливої ​​для рівня цукру в крові.

Насолоджуючись авокадо, майте на увазі, що цей фрукт досить калорійний, і вживання занадто великої кількості калорій може з часом сприяти збільшенню ваги — результат, який може сприяти контролю рівня цукру в крові. Таким чином, зберігайте споживання авокадо в розумній кількості (в ідеалі 1/3 середнього авокадо).

Джерело: eatthis.com

 

Читайте також: