Radio
Online
Повiдомити новину

Як правильно носити медичну маску та рукавички?

Неправильне використання медичних масок знижує їхню ефективність. Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України. Також маска попереджує зайві доторки руками до обличчя. Ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується.

Як надягати маску: - Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. - Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою. - Маску слід змінювати щочотири години.
  • Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
  • Не можна використовувати маску повторно.
  • Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.
Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник. Коли треба застосовувати рукавички: - коли є передбачуваний безпосередній контакт з кров’ю або іншими біологічними рідинами, слизовими оболонками та потенційно інфікованими матеріалами; - коли є безпосередній контакт із пацієнтами, які інфіковані патогенами, що передаються контактним шляхом; - під час роботи із потенційно забрудненим обладнанням і поверхнями, що використовують під час догляду за хворими. Як знімати рукавички: - зачепіть її на рівні долоні іншою рукою в рукавичці та обережно зніміть; тримайте зняту рукавичку іншою рукою в рукавичці; - просуньте пальці руки без рукавички на зап’ясті під рукавичку, що залишилася надягненою, та зніміть її, загорнувши над першою рукавичкою. - Рукавички заборонено мити чи обробляти дезінфектантами, щоб використовувати повторно. Мікроорганізми не можуть бути абсолютно видалені з їхньої поверхні, до того ж втрачається цілісність структури рукавичок. Рукавички надягають останніми з усіх засобів індивідуального захисту.

Читайте також: