Radio
Online
Повiдомити новину

Як працює громадський транспорт у Луцьку та Рівному: у чому різниця? (ВІДЕО)

Електронний квиток, оновлений громадський транспорт та нові зупинки. Такі ініціативи вже не перший рік запроваджують у сусідньому Луцьку. Та от, рівняни з такими зручностями поки не знайомі. Як воно жити у місті, де комунальний транспорт працює не у збиток.Ось такий рух для лучан вже не в новинку. Адже саме так у їхньому місті вони оплачують проїзд. Вже більше як два роки у Луцьку працює е-квиток для громадського транспорту. Таку систему запровадили ще в листопаді 2019 року. Відтоді у лучан та гостей міста - є можливість безготівково оплачувати проїзд, що у тролейбусах, що у маршрутках.

К'юар коди у нас є декількох форматів. Це мобільний додаток. Генерується квиточок в мобільному додатку, можна тут і поповнити. Людина підносить до валідатора на невеликій кількості і відображається інформація про суму списання коштів, - заступниця директора "Сіті кард систем" Інна Артемчук.

Інший вид оплати - це пластикові картки, їх є декілька видів, зокрема стандартні, пільгові, учнівські та студентські. Така система оплати, зізнається виконувач обов'язків генерального директора Луцького підприємства електротранспорту - Анатолій Миронюк, допомогла налаштувати логістику так, що його підприємство стало заробляти і припинило бути дотаційним.

Система вивела із тіні весь обіг капіталу, ми бачимо, що твориться на лініях. Ми бачимо, де здійснюється рух транспортних кореспонденцій, і це нам дає підстави для залучення в ці міграційні маршрути поставляємо туди транспорт, -  в.о. генерального директора КП "Луцьке підприємство електротранспорту" Анатолій Миронюк.

Крім того, місцева влада хоче зробити Луцьк - першим містом без маршруток. Для цього усіма способами намагаються оновити рухомий склад міського електротранспорту. Так, Луцька міська рада спільно з Європейським інвестиційним банком та Міністерством інфраструктури України реалізують проєкт, в рамках якого оновлюють інфраструктури електротранспорту міста.

Місто отримало 29 нових тролейбусів. Повністю обладнаних - низько підлогових, з кондиціонерами, загальна вартість цього проєкту це кредитні кошти в розмірі 4 мільйони 300 тисяч євро. Кредит доволі вигідний до 2% і на 10 років. Тому місто фактично платить як поточні платежі. Крім того, 155 тисяч євро грантові кошти за які ми можемо обладнати свої електромережі, - директор департаменту економічної політики Луцька Борис Смаль.

На цьому у Луцьку зупинятися не планують, там вже чекають наступних результатів конкурсу на отримання ще тридцяти тролейбусів, шість з яких будуть повністю з автономним ходом, для того, аби їздити там, де немає тролейбусних ліній. Опитані нами лучани оцінюють громадський транспорт по-різному.

Дуже мало тролейбусів, ось дуже довго чекати. От чекаєм, вже їде двієчка, якщо вона сюди їде.

Я рахую, що нормально. В етот час все подобається, - лучанка Світлана.

Чудово, останнім часом з впровадженням програми розвитку міського електротранспорту, їздити тролейбусами стало зручніше. І місто стало чистіше як на мене, в тому плані, що менше забруднення від маршруток, - лучанин Володимир.

Картину, яку я бачу по транспортному сполученню у Луцьку - мене цілком задовільняє. Особливо спосіб розрахунку. Для порівняння, в сусідньому місті Рівне звідки я родом, там не можна розрахуватися карткою в громадському транспорті. Тут можна, це мені дуже зручно.

А ось щодо Рівного, то із запровадженням е-квитка та із оновленням громадського транспорту у місті ніби поспішають, а ніби і ні. За словами виконувача обов'язків начальника управління транспорту Рівного Дмитра Царука, впроваджувати безготівкову оплати у місті мали от-от, але з початком воєнного стану - плани змінились.

Розпочинаючи з минулого року ми більш детально підготувалися до цього і 2022 році мали завершити дії, аби з 2023 року впровадити електронний квиток. Зважаючи, що ми живемо в період війни - є інші нагальніші або пріоритетніші завдання, - в.о. начальника управління транспорту Рівного Дмитро Царук.

На паузі стоїть і питання оновлення громадського транспорту. Попри це, скільки ще рівнянам чекати на новий електротранспорт у місті - в управлінні не беруться говорити. Містянам залишається лише повірити на слово управлінцям і чекати, що таки ситуація з громадським транспортом у місті стане не просто кращою, а ще й прозорою. 

Читайте також: