Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівному фахівці розповіли про стан захворюваності у місті на туберкульоз

Медики наголошують, що профілактичні огляди пацієнтів здатні вчасно виявити захворювання. Епідемія туберкульозу в країні, в тому числі і на Рівненщині, є серйозною проблемою. Наразі Україна знаходиться на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз. Чим далі затягнулась хвороба, тим менші шанси успішно вилікувати її.

Поширенню недуги сприяє безробіття, паління, міграційні процеси та інші фактори.

- Вцілому на Рівненщині фіксується зменшення вперше виявленого туберкульозу на 20%. Однак, є райони, переважно віддаленні, у яких високий рівень захворюваності. - розповідає Наталія Стецій, експерт у Рівненській області в питаннях туберкульозу. - Головною проблемою є мультирезистентний туберкульоз – із множинною стійкістю. Ця форма виникла у зв’язку з тим, що попередніх 5–10 років були складнощі із закупівлею і доставкою протитуберкульозних препаратів, і багато пацієнтів не доліковувалися, кидали лікування або через відсутність препаратів, або через недоліки соціального супроводу таких хворих.

Водночас, за останні 4 роки зменшується захворюваність на дитячий туберкульоз.

- Попри це бувають випадки виявлення туберкульозу у підлітків занедбаних форм.– розповідає експерт з дитячого туберкульозу Оксана Малиш. - Перш за все групу ризику складають невакциновані діти. Приміром, минулого року від туберкульозу померло 2 дітей.

Коли варто терміново бігти до лікаря?

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія починає розмножуватись у легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити чи сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органа набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у неї спостерігаються:

• кашель, що триває понад два-три тижні;

• рясне потовиділення вночі;

• слабкість;

• безпричинна втрата ваги;

• підвищення температури тіла до 37 і більше без видимої причини, що триває понад тиждень.

У деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка.

За наявності хоча б кількох із перерахованих симптомів треба звернутися до лікаря для обстеження на туберкульоз. 

За матеріалами Інтернет-порталу : "ЧаРівне. інфо".

Читайте також: