Radio
Online
Повiдомити новину

У Дубровиці правоохоронці поспілкуваися із школярами на тему наркотиків

На зустрічі присутні спробували довести молоді, що наркотик – це біль матерів, які стоять на захисті здоров’я та життя своїх дітей, це зусилля вчителів, які намагаються навчити вести здоровий спосіб життя та суспільства, яке намагається донести, що наркотик – це пекло і туди не слід потрапляти. Краще відмовитися, чим почати вживати наркотичні та психотропні речовини, зроби кольоровим своє життя – таким було гасло зустрічі.

Проблема наркоманії є досить актуальною в українських реаліях. Із розвитком технологій, наркотики стали легкодоступними. Оскільки повідомлення рекламного характеру інтернет-магазинів заборонених речовин заполонили місто, їх малюють на парканах, будинках, зупинках громадської транспорту й навіть на стінах навчальних закладів. Аналіз фактів затримання осіб, які займаються онлайн збутом наркотиків через мережу Інтернет свідчить, що у більшості випадків навіть на вершині ієрархії таких угруповань стоять підлітки, які володіють навичками роботи в цій мережі. При цьому підлітки не замислюються над тим, що за будь-які незаконні дії з наркотичними речовинами може наступати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Підліткам пояснили, що кримінальна відповідальність за наркозлочини настає з 16-ти років, а види покарання за них описані в розділі 13 особливої частини Кримінального кодексу України. За незначні проступки в сфері незаконного обігу наркотиків може також наставати адміністративна відповідальність, передбачена ст.ст. 44, 106-1, 106-2 КУпАП. В залежності від виду скоєного злочину чи правопорушення у сфері незаконного обігу наркотиків винні особи можуть нести покарання – від штрафу до позбавлення волі.
Для підлітків роздали буклети на цю тему.


Матеріали Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області.

Читайте також: