Radio
Online
Повiдомити новину

У Рівненській області збудують вітрову електростанцію та завод для виробництва водню

Фото ілюстративне

Ще березні 2021 року було представлено проєкт Дорожньої карти для виробництва та використання водню і в Україні. У Міністерстві енергетики за підтримки міжнародних партнерів розробляють Водневу стратегію України, «Українська енергетика». Один із проектів по виробництву водню планують реалізувати і в селі Довговолля на Володимиреччині.

"Проєкт вітроелектростанції на Володимиреччині – один із цікавих в області, і сьогодні він в активній підготовчій фазі. Зокрема, відведення землі, оформлення договорів сервітутів, орендних відносин. Цей проєкт не потребуватиме якихось дотацій, це приватні інвестиції. Інвестор декларує, що електроенергія, яку вироблятиме станція, продаватимуть в межах 75 євро за МВт. Якщо порівнювати ринкову ціну, то вона становить в межах 90-110 євро за МВт електроенергії. Відповідно, станція буде доволі окупною", - розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.

Він зауважив, що компанія MCL має намір реалізувати проєкт по виробництві водню. Нині це поки в стадії проєкту: йдеться про розробку техніко-економічних обгрунтувань, пошуку ринку споживачів (в тому числі й в комунальній інфраструктурі. Більш детально, думаю, можна буде говорити коли буде вже прив’язка до земельної ділянки, і буде бачення по виробництву водню та формуванню ринку його споживачів.

"Але це однозначно дуже перспективні проєкти як для Рівненщини, так і для всієї України. Водневі технології важливі для нашої важкої промисловості, металургії. Але вони потребують імплементації водню на законодавчому рівні", - зауважив посадовець

Читайте також: