Radio
Online
Повiдомити новину

Ціна популізму: чому рівненські депутати опинились у "судових тенетах" (ВІДЕО)

Ціна популізму. Вже кілька місяців триває епопея із будівництвом кіосків на Київській у Рівному. Група депутатів агресивно виступає проти їх будівництва: влаштовують одиночні мітинги та збирають позачергові засідання. Однак результату із цього - немає. Адже шлях, який вони обрали - перечить закону, запевняють інші обранці. Тому поки хтось піариться - кіоски продовжують будуватись, а міська влада за своє передчасне рішення - відбивається у судах. Детальніше -  в матеріалі. 

Це - багатостраждальні кіоски на вулиці Київська у Рівному. Нині їх будівництво - на завершальному етапі. І це попри те, що напередодні депутати скасували паспорти прив'язки, а отже заборонили виконувати тут будь-які роботи. Пропозицію щодо цього подали кілька депутатів - Микола Бляшин та Святослав Клічук. Більше того, зробили з цієї історії справжній політичний піар для своєї фракції. Почали із мітингу, щоправда, не багатолюдного. 

Звати його Андрій Юрков, я хочу, щоб всі знали це ім'я. Видав документи на встановлення тимчасових конструкцій. Що таке тимчасова конструкція, це коли новий рік, будиночки.

Мова про екс-заступника начальника управління та архітектури Рівного Андрія Юркова. Який власне і підписав дозвіл на встановлення цих конструкцій. Опісля виступів перед містянами - депутати організували збір позачергової сесії, щоб припинити будівництво. Та їх пропозицію розкритикував головний архітектор Рівного - Дмитро Котляров. Мовляв, так робити незаконно. А отже суд з легкістю оскаржить це рішення. 

"Коли в суді, суд розмотає це рішення назад, бо воно безтолкове і просто популістичне. Тоді шановні, відбудеться дуже для мене погана річ, тому що тоді, іменем України на Лермонтова приїде рішення суду, а в рішенні суду буде написано, Котлярова зобов'язати наново підписати цей паспорт. Я не розумію, чому відбувається цей популістичний шабаш, це якийсь сюр," - каже головний архітектор Рівного Дмитро Котляров.

Власне ці слова Котлярова і стали пророчими. З другої спроби паспорти прив'язки вдалось скасувати. Та от вже наступного дня підприємець звернувся до суду. Працівники Феміди помітили у рішенні депутаті необґрунтованість та дозволили продовжити роботи. 

"Це очевидно як 2+2, якщо вчиняється якісь дії які можна легко оскаржити, то підприємець це робить. Він їх оскаржує. Та проблема в тому що органи місцевого самоврядування повинні діяти в законній площині. Якщо вони діють не в законній площині, то це не призводить до бажаного ефекту. Як би там комусь не хотілося. Я знову таки передрікаю, На мою думку що справа швидко не закінчиться. Те що я казав на сесії. Я думаю це справа двох - трьох років," - каже Дмитро Котляров.

Дмитро Котляров додає, апеляцію на це рішення вже подали. Та поки вони грузнуть у судових процесах - фракція Голос продовжує займатись самопіаром. Тепер вони звинувачують управління державного архітектурно-будівельного контролю та безпосереднього керівника Миколу Дядюся. 

"Що далі. На один шанс перемогти у нас стало менше, дякуємо ДАБК. Пане міський голова, буде їм премія? Я б не давав хоча б рік, за таку "сумлінну працю". 

Сам же чиновник зазначає, до перевірки залучили судову експертку Аллу Сапунову. Вона - не побачила фундаменту під будівлями. 

"Було поставлено 2 запитання чи є дані конструкції фундаментами під нове будівництво - і чи є дані конструкції частиною тимчасових споруд. На що була дана відповідь експерта що дані конструкції не є фундаментами під нове будівництво. І є частиною тимчасових споруд," - каже керівник управління державного архітектурно-будівельного контролю Микола Дядюсь.

Фракція "Голос" вже не вперше втягує Рівненську міську раду у судові перепитії. Схожа ситуація склалась навколо історичної будівлі на вулиці 16 липня. Ця справа була програшною навіть в апеляції. А координувала її заступниця міського голови від фракції Голос - Марія Кузмічьова. 

"Для мене рішення є абсолютно несправедливим, адже надавалися суду абсолютно усі факти погіршення стану приміщення, у суду були питання, де всі були раніше, але ми не можемо відповідати за те, що було до нашого призначення, звісно ми будемо боротися за це приміщення, зараз будемо радитися з фахівцями, з юристами, подавати в кінцеву, наступну інстанцію, позови апеляційні," - каже заступниця міського голови Рівного з гуманітарних питань Марина Кузмічова.

Тепер у міської ради попереду кілька років судових тяганин. Хоча цю ситуацію можна було вирішити по іншому. Це і пропонував зробити головний архітектор Рівного на позачерговій сесії. 

"Була зареєстрована кримінальна справа. Кримінальна справа була зареєстрована ще до того, як відбувся весь цей суспільний резонанс. Ми, як правова держава і це все діло рухається в правильному напрямку. Можливо, хтось хоче аби воно рухалося швидше. Але я точно знаю, якщо воно не буде рухатись в законний спосіб то це тільки допомагає тим, хто їх туди встановлював," - каже Дмитро Котляров.

Та от представники "голосу" настільки загрались у "справедливість", що не подумали про наслідки. Тепер, поки будуть тривати судові розбірки - кіоски на Київській встигнуть збудувати. Більше того, сюди вже готові "заїхати" люди.  Тоді ж, обранцям доведеться пояснювати їм, чому їх лишають заробітку. Така вона ціна поспішного рішення. 

Читайте також: