Radio
Online
Повiдомити новину

Спека на Рівненщині протримається до кінця тижня (ВІДЕО)

В Україні тримається сонячна, спекотна та суха погода. Не пасе задніх і Рівне, завтра стовпчик термометра покаже 36 °C. Коли чекати зниження температури дізнавались наші журналісти.

Вже понад тиждень стовпчик термометра на Рівненщині не опускається нижче 30°. За словами синоптиків, температура трішки знизиться з понеділка. А поки прогнозують спеку та грози.

«Найближчими днями, включно з вихідними, ми очікуємо температуру, 31- 36 вдень максимально, 17-20 вночі і погода буде нестійкою, очікуємо короткочасні зливові дощі, грози, на фоні гроз шквали 15-20 м/с. Основний фактор це жара, високі температури вдень», - Ірина Кобзєва Завідувач сектору гідрометеорологічного забезпечення

Від таких високих температур рівняни рятуються по-різному. Намагаються не виходити із домівок без особливої потреби та максимально ховатись від сонця у затінку. Окремі ж розповідають, що їм така погода до вподоби.

У обласному центрі з гідрометеорології розповідають, що через сильну спеку у повітрі у Рівному зростає концентрація шкідливих речовин. А от якщо є дощі та вітер забруднюючі речовини розсіюються і повітря стає чистішим.

«Ну при спеці воно все випаровування йде, розумієте, ми з вами дихаємо, оцими формальдегідами, фенолами, діоксидами і воно все в нас накопичується. Якщо високий рівень забруднення, - Олена Козаченко завідувачка сектору спостереження за забрудненням атмосферного повітря 

Під час спеки варто подбати про здоров’я. Лікарі кажуть, у першу чергу: треба остерігатись зневоднення організму.

Особливо це небезпечно для осіб старшого віку, оскільки в організмі виникає дегідратація, тобто зневоднення і згущується кров, утворюються тромби. Групи населення, які мають серцево-судинні захворювання мають високі ризики інфарктів, інсультів, гіпертонічних кризів, - Вікторія Приндюк сімейна лікарка

Аби краще почуватися у спеку, лікарі радять пити більше води, їсти багато овочів та фруктів. Не зловживати алкоголем та кофеїном і, якщо є така можливість, не виходити вдень на сонце.

Читайте також: